Nasącz waciki i włóż je do kosza. Ten banalny trik będziesz stosować już zawsze

Sprzątanie łazienki bywa uciążliwe, jednak istnieje kilka niezawodnych sposobów na to, by efekt uzyskanej czystości utrzymywał się przed długi czas. Wystarczy zastosować kilka trików, które działają, lecz na pierwszy rzut oka mogą niektórych zaskoczyć. Co warto zrobić? Podpowiadamy.

W internecie można znaleźć wiele niezawodnych sposobów na to, by ułatwić sobie sprzątanie. Istnieje kilka trików, dzięki którym czystość w twojej łazience zapanuje na dłużej. Stosuj je na co dzień lub wykorzystaj, gdy spodziewasz się gości. Jak w szybki i łatwy sposób uzyskać efekt perfekcyjnie czystej łazienki?

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Efekt czystej łazienki? Prosty trik, który zawsze działa

Jeśli chcesz zachować efekt czystej łazienki na dłużej, stosuj kilka sprawdzonych sposobów, które znacznie ci to ułatwią. Przede wszystkim regularnie czyść toaletę i wymieniaj w niej pachnące zawieszki. Do pojemnika, w którym stoi szczotka służąca do mycia toalety, wlej też odrobinę tego detergentu, by zawsze była gotowa do użycia i pachniała świeżością. Efekt czystej łazienki uzyskasz też, gdy regularnie będziesz przecierać lustro i umywalkę. Co jednak zrobić, by zawsze pięknie w niej pachniało?

Co zrobić, by w łazience zawsze pięknie pachniało? Wykorzystaj niezawodne sposoby

To zapach w dużej mierze odpowiada za to, jak postrzegamy poszczególne pomieszczenia. Gdy wyczuwamy piękny aromat, od razu automatycznie wydaje nam się, że jest czyste i schludne. Istnieje jeden szybki trik, który sprawi, że uzyskasz efekt zadbanej łazienki. Wystarczy, że sięgniesz po ulubiony olejek eteryczny i zaaplikujesz go w kilku strategicznych miejscach.

Olejki eteryczne kupisz w każdej aptece lub drogerii za około 10 złotych, a potrzebujesz tylko kilka kropli, by uzyskać zadowalający efekt. Zdecyduj się na ulubiony aromat, jednak w łazience szczególnie pięknie będzie prezentował się miętowy lub sosnowy olejek eteryczny. Wystarczy, że nasączysz nim kilka wacików i umieścisz w koszu na śmieci tuż pod workiem. Możesz również skroplić nim wnętrze rolki papieru toaletowego, który zawieszony jest w łazience przy toalecie. Dzięki temu piękny zapach będzie długo unosił się w pomieszczeniu.

Więcej o: