Łyżkę tego produktu wylej na gąbkę i potrzyj zlew. Prosty trik, dzięki któremu odzyska blask

Praktycznie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest regularne dbanie o czystość zlewu. Mało kto jednak wie, że kluczem do sukcesu jest też odpowiednia impregnacja. Na szczęście nie musisz kupować w tym celu drogich specyfików. Wystarczy, że wetrzesz w zlew kuchenny łyżkę tego produktu.

Regularne dbanie o czystość zlewu jest bardzo ważne, jednak zazwyczaj mycie zwykłym detergentem nie wystarcza. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia impregnacja powierzchni. Okazuje się, że można to zrobić przy pomocy produktów, które mamy już w domu. Tania i prosta metoda sprawi, że zlew będzie służył przez lata. Wystarczy zastosowanie łyżki wybranego oleju jadalnego.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Czy zlew granitowy trzeba impregnować? Sprawdź, dlaczego pielęgnacja jest ważna

Okazuje się, że rutynowe impregnowanie zlewu jest tak samo ważne, jak jego czyszczenie. Warto robić to przynajmniej raz na dwa tygodnie. Działanie sprawi, że rysy na powierzchni zostaną wygładzone, a następne nie powstaną już tak łatwo i szybko.

Jeśli chcesz, by zlew granitowy, stalowy lub inny błyszczał jak nowy, wykorzystaj tłuszcz, który akurat masz w domu. Sprawdzi się zarówno olej rzepakowy, słonecznikowy, jak i kokosowy. Zastosowanie tego, który znajdziesz w kuchennej szafce to dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Metoda przyniesie spektakularne efekty bez potrzeby zakupu drogich, chemicznych preparatów.

Jak impregnować zlew kuchenny olejem? Polej nim gąbkę i wetrzyj, a szybko odzyska dawny blask

Zanim rozpoczniesz olejowanie zlewu zadbaj o jego czystość. Na początek usuń z dna resztki jedzenia, talerze, a także przemyj powierzchnię gąbką z delikatnym detergentem. Po wytarciu do sucha ręcznikiem papierowym możesz przejść do konkretnych działań.

  1. Wybierz olej jadalny i wlej łyżkę na gąbkę, ręcznik papierowy lub delikatną ściereczkę. 
  2. Wcieraj produkt w zlew do czasu, aż przestanie się kleić. Zbyt duża ilość tłuszczu pozostawiona na powierzchni może negatywnie wpłynąć na jej estetykę.

Najlepszym momentem na przeprowadzenie impregnacji zlewu jest wieczór, na chwilę przed pójściem spać. Rano wystarczy zetrzeć nadmiar tłuszczu i przekonać się, że powierzchnia błyszczy jak nowa.

Więcej o: