Już nie deska. Dzięki tym ćwiczeniom spalisz oponkę i pozbędziesz się fałdek

Nowy rok, nowa ja. Wiele kobiet na początku roku chce zmienić coś w swoim życiu. Dieta, karnet na siłownie to jedne z tych rzeczy, które często w pierwszej kolejności wprowadzamy do nowego stylu życia. Chcemy pozbyć się fałdek na brzuchu i spalić oponkę. Okazuje się, że popularna do tej pory deska jest już passe.

Jak spalić tłuszcz z brzucha? To jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz w internecie. Na początku roku siłownie są oblegane. Kiedyś jednym z najpopularniejszych ćwiczeń na mięśnie brzucha były brzuszki, później plank, czyli deska. Teraz jedna z trenerek fitness pokazała znacznie lepsze ćwiczenia, które pomogą pozbyć się oponki z brzucha. 

Zobacz wideo Trening stabilizacji wzmocni całe ciało i pomoże spalić mnóstwo kalorii

Jak schudnąć z brzucha? 

Prawda jest taka, że proces odchudzania to nie tylko przelewanie siódmych potów na siłowni, ale również odpowiednia dieta. Nie bez powodu mówi się, że to właśnie ona zapewnia nam 70 proc. sukcesu. Dieta powinna być zbilansowana. Nie może w niej zabraknąć zdrowych tłuszczy, białka, węglowodanów, a także warzyw. Nie wolno zapominać również o nawodnieniu. Zdrowy, dorosły człowiek powinien wypijać od 1,5 do 2 litrów wody – w zależności od płci, temperatury otoczenia i aktywności fizycznej. A w czasie intensywnego wysiłku i upałów nawet do 4–5 litrów na dobę.

Ćwiczenia na płaski brzuch 

Jakie ćwiczenia pozwolą nam schudnąć z brzucha? Najlepiej takie, które jednocześnie angażują inne partie mięśniowe. Jednym z takich ćwiczeń jest np. wspinaczka w podporze. Choć to ćwiczenie pozwoli nam pozbyć się oponki z brzucha to również świetnie wzmocni ręce ramion i cały core. 

Inne to rowerek w leżeniu na plecach. Wiele osób pomija to ćwiczenie, choć ono doskonale poradzi sobie z fałdkami na brzuchu

Zapytacie, a co z popularnym plankiem czyli deską? To ćwiczenie przez lata było jednym z najpopularniejszych, jeśli chodzi o rzeźbienie i wzmacnianie mięśni brzucha. Wciąż możecie je mieć w swoim planie treningowym, ale znacznie efektywniejszą wersją deski jest podpór przodem. Pamiętajcie, że łokcie powinny znaleźć się pod barkami, a całe ciało musi być napięte jak struna. Wytrzymanie w tej pozycji przez minutę to duży sukces. Podejmiecie wyzwanie? 

Popularna trenerka fitness Brianna Joye Kohn w swoich social mediach pokazała sześć najlepszych ćwiczeń, które wyrzeźbią mięśnie brzucha i spalą oponkę. 

Więcej o: