Wlej do spłuczki, a zapomnisz o osadzie z kamienia. Prosty trik usunie także zacieki

Regularne czyszczenie toalety jest bardzo ważne. Brud i zanieczyszczenia w muszli i spłuczce są siedliskiem bakterii, których warto się pozbyć. Okazuje się, że można do tego wykorzystać popularne produkty z kuchennej szafki. Oto co należy zrobić.

Czyszcząc toaletę, zdarza się, że zapominamy o zbiorniku spłuczki toaletowej. Okazuje się, że to również siedlisko bakterii, pleśni i brudu. Umycie zbiornika na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowane i czasochłonne, jednak istnieją sposoby, które ułatwią zadanie. Jedyne co należy zrobić, to wlać do środka popularny domowy produkt, który usunie osad z kamienia i brud. Wystarczy kilka godzin.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Jak wyczyścić toaletę octem? Produkt pozbędzie się kamienia ze spłuczki

Czyszczące właściwości octu znane są ludziom nie od dziś. Okazuje się, że wystarczy zaledwie jedna butelka produktu, by rozprawić się z kamieniem, brudem, bakteriami, żółtym nalotem i nieprzyjemnymi zapachami, jakie wydobywają się ze zbiornika spłuczki toaletowej.

  1. Wlej do garnka jedną butelkę octu i podgrzej płyn. Możesz też zmieszać go z pół litra wrzątku.
  2. Upewnij się, że dopływ wody do spłuczki jest zakręcony, spuść wodę i delikatnie zdejmij pokrywę.
  3. Wlej do zbiornika ocet, a w razie potrzeby uzupełnij pojemnik ciepłą wodą.
  4. Pozostaw płyn w środku na całą noc lub kilka godzin — w zależności od stopnia zabrudzenia.
  5. Po tym czasie włóż ochronne rękawice, wyszoruj pojemnik szczotką toaletową, spuść wodę, odkręć dopływ i załóż na górę pokrywę.
  6. Umyj i zdezynfekuj szczotkę toaletową.

Jak wyczyścić muszlę klozetową domowymi sposobami? Wykorzystaj właściwości popularnego napoju

Choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, muszlę klozetową można wyczyścić przy pomocy coli. Popularny napój, dzięki zawartości kwasu fosforowego, szybko rozprawi się z osadami z kamienia. Wystarczy wlać puszkę płynu do muszli, odczekać godzinę i wyszorować powierzchnię szczotką. Po spłukaniu wody okaże się, że uciążliwy kamień zniknął.

Więcej o: