Jak pobudzić włosy do wzrostu? Wykonaj prosty masaż głowy, a nowe kosmyki pojawią się znacznie szybciej

Piękne, gęste i zdrowe włosy to marzenie wielu osób, jednak mnóstwo czynników wpływa na ich kondycję. Istnieje kilka sposobów, które pomogą pobudzić cebulki do wzrostu, lecz jeden z nich ma szczególny wpływ na skórę głowy i kosmyki. Należy regularnie wykonywać specjalny masaż, by cieszyć się gęstymi i pięknymi włosami. Jak zrobić go krok po kroku?

Japonki często mają nieskazitelne cery i piękne, bujne włosy. Sylwia Butor, która jest modelką i TikTokerką zdradza, jaki jest ich sekret. Okazuje się, że podstawą fantastycznego wyglądu jest wykonywanie regularnych masaży. Jak je robić, by rozluźnić skórę głowy i pobudzić włosy do wzrostu? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Sandra Kubicka pokazała swoją przedmakijażową pielęgnację

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sekret japońskiej pielęgnacji. Regularne wykonywanie masażu

Sylwia Butor podzieliła się na TikToku pewnym sposobem na skuteczne wykonywanie masażu skóry głowy. Jest intensywny, a dla niektórych nawet bolesny, lecz przynosi fantastyczne efekty. Kobieta nauczyła się tego podczas wyjazdu na kontrakt modelingowy. Dlaczego w Japonii przed przystąpieniem do szykowania modelki najpierw wykonuje się masaże poszczególnych partii ciała? Sylwia Butor podpowiada:

Nie ma opcji, żeby zacząć tam pracę bez masażu twarzy, głowy, dłoni. Oni po prostu wszystko masują, bo uważają, że bez tego, to jakby nałożyć podkład na brudną twarz. Dla nich to nie ma sensu.

Okazuje się, że masaż głowy ma być intensywny i pobudzający krążenie krwi. Sylwia mówi, że proces ten bywa czasami niezbyt przyjemny. Szczególnie gdy dopiero zaczynamy przygodę z masażem skóry głowy, która jest bardzo spięta. Jak wykonać go krok po kroku? To łatwe niż można się tego spodziewać.

Jak krok po kroku wykonać masaż skóry głowy? Pamiętaj o tych zasadach, a włosy będą pięknie rosły

Masaż skóry głowy warto wykonywać regularnie, by zobaczyć zadowalające efekty. Można robić go nawet codziennie, jeśli czujemy taką potrzebę. Należy pamiętać jednak o tym, że to nie jedyna metoda, która pomoże pobudzić włosy do wzrostu. Warto więc podczas masażu twarzy stosować też ulubioną wcierkę. Jak masować głowę krok po kroku? Wystarczy poświęcić na to tylko kilka minut dziennie, a efekty szybko będą zauważalne.

  1. Sięgnij po ulubioną wcierkę na porost włosów i nałóż ją na głowę tak, jak zwykle.
  2. Rozczesz włosy, by następnie przejść do masażu.
  3. Dwoma palcami obu dłoni obejmij fragment skóry głowy, a następnie poruszaj nim kolistymi ruchami. Rób to powoli i ostrożnie, a po chwili poczujesz, jak pobudza się krążenie krwi. Gdy nabierzesz wprawy, masaż możesz wykonywać nieco mocniej. 
Więcej o: