Masz zwierzęta w domu? Trik z gumową rękawicą ułatwi ci życie

Wszyscy posiadacze zwierząt wiedzą, jak kłopotliwa bywa ich sierść. Psie lub kocie włosy wbijają się nie tylko w materiał ubrań, ale również osiadają na meblach i dywanach. Bywają trudne do usunięcia. Przedstawiamy ciekawy trik z gumową rękawicą, który pomoże uporać się z sierścią w domu.

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez pupila w domu. Wszyscy jednak wiemy, jak kłopotliwe bywa usuwanie sierści z mebli czy dywanów. Oto prosty sposób, jak poradzić sobie z tym problemem. 

Zobacz wideo Wielka fanka pizzy i kotków. W Koło Plotka zagrała Ewa Zawada

Zwierzę w domu. Wady i zalety

Zwierzak w domu poprawia nasze samopoczucie i pomaga uporać się ze stresem. Jeśli mamy dziecko, kupno psa lub kota będzie dla naszej pociechy dużą lekcją odpowiedzialności i empatii. Posiadanie pupila wzmacnia rodzinne więzi oraz kondycję fizyczną poprzez wspólne spacery i zabawę. Zalet posiadania zwierzęcia w domu jest wiele, jednak jedną z największych wad jest wszechobecna sierść.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na sierść w domu. Trik z gumową rękawicą

Gumowe rękawice znajdują się w większości domów. Idealnie nadają się do sprzątania – chronią nasze dłonie przed negatywnym wpływem środków czyszczących. W jaki sposób poradzić sobie z psią sierścią z użyciem gumowej rękawicy? Wystarczy nałożyć ją na dłoń i lekko zwilżyć wodą, a następnie przejechać dłonią po materiale. Sierść powinna zebrać się na rękawicy.

Jeśli zależy nam na większej dokładności, warto zainwestować w specjalną rękawicę do psiej sierści. Posiada ona wypustki, dzięki którym sprząta się znacznie szybciej i łatwiej. Pamiętajmy, że regularnie wyczesywanie psa lub kota zmniejszy ilość sierści, jaka będzie osadzać się na meblach. Jeśli nasz zwierzak nadmiernie gubi sierść, może być to oznaką braku witamin. Warto zgłosić się do weterynarza po odpowiednie suplementy.

Więcej o: