Spryskaj i odkurz, a zapomnisz o sierści na dywanie. Ten trik jest niezawodny

Życie z domowym pupilem jest bardzo przyjemne, jednak wymaga cierpliwości i częstego sprzątania sierści z dywanów i mebli. Oprócz regularności warto poznać triki, które znacznie ułatwią to zadanie. Sprawdź, jak szybko i skutecznie pozbyć się sierści.

Wielu z nas ma w domu psa lub kota. To świetni towarzysze i przyjaciele człowieka, jednak potrafią też nieźle nabrudzić. Zrzucana przez zwierzęta sierść to problem, z którym boryka się większość właścicieli czworonogów. Kłaczki szybko osiadają na dywanach i meblach, a usunięcie ich nie należy do łatwych zadań. Na szczęście istnieją proste triki, które pomogą.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Jak pozbyć się sierści z dywanu? Spryskaj go tym produktem i odkurz, a zapomnisz o kłaczkach

Najszybszy i najprostszy sposób na usunięcie sierści z dywanu wiąże się z wykorzystaniem odkurzacza o dużej mocy. Mało kto jednak wie, że można w prosty sposób ułatwić sobie zadanie, spryskując wcześniej powierzchnię mieszanką wody i płynu do płukania, co dodatkowo nada materiałowi przyjemnego zapachu.

  1. Zmieszaj wodę i płyn do płukania w proporcji 2:1.
  2. Przelej mieszankę do butelki z atomizerem.
  3. Spryskaj dywan i odczekaj kilka minut.
  4. Odkurz powierzchnię, a sierść będzie odchodzić o wiele łatwiej.

Innym sposobem jest energiczne pocieranie dywanu gumową ściągaczką do wody lub gumową rękawiczką. Sierść i włosy szybko się do nich przyczepią, dzięki czemu sprzątanie będzie o wiele łatwiejsze. Po wszystkim wystarczy opłukać ściągaczkę lub rękawicę wodą z kranu.

Jak poradzić sobie z sierścią? Wykorzystaj te sposoby, by szybko pozbyć się problemu

Z problemem sierści na dywanie i meblach szybko poradzą sobie też inne domowe triki:

  • pocieranie dywanu i mebli rolką z taśmą klejącą
  • czyszczenie przy pomocy chusteczek nawilżanych dla niemowląt
  • pocieranie tapicerki suchą gąbką lub gumową szczotką

Warto często przecierać meble z kurzu i sierści, ponieważ osiadające kłaczki po jakimś czasie unoszą się w powietrzu i przemieszczają po całym mieszkaniu, tworząc większy bałagan. Wystarczy wykorzystać w tym celu zwykłą ściereczkę zwilżoną wcześniej wodą.

Więcej o: