Jak wyczyścić przypalony garnek? Wlej tę mieszankę na 5 minut i gotowe. Zapomnisz o szorowaniu

Każdemu zdarza się zostawić rondel zbyt długo na ogniu. Powstające w ten sposób zabrudzenia są niezwykle trudne do usunięcia. Jak wyczyścić przypalony garnek? Użyj prostej mieszanki, a zaschnięte plamy znikną w mgnieniu oka. Poznaj sprawdzone triki na lśniące przybory kuchenne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przypalone garnki potrafią stać się prawdziwą zmorą. Zaschnięte plamy mogą nadal być widoczne nawet po długotrwałym szorowaniu. Jak pozbyć się zabrudzeń w kilka minut? Wystarczy, że wykorzystasz te sposoby.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak wyczyścić przypalony garnek? Sięgnij po sodę oczyszczoną i ocet

Jedną z najlepszych mieszanek do walki z przypalonymi zabrudzeniami jest połączenie octu i sody oczyszczonej. Oba produkty znane są ze swoich właściwości czyszczących, a ich zmieszanie potrafi przywrócić blask każdemu garnkowi. Na początku zalej przypalony rondel octem, po czym doprowadź płyn do wrzenia. Kiedy kwas zacznie bulgotać, zmniejsz ogień i odczekaj kilka minut. Zdejmij garnek z kuchenki i poczekaj, aż środek lekko ostygnie.

Gdy temperatura wywaru spadnie, wsyp do garnka dwie łyżki sody oczyszczonej. Poczekaj 5 minut. Po tym czasie wylej mieszankę i przetrzyj rondel szczotką lub gąbką. Na sam koniec spłucz naczynie wodą. Efekt zauważysz już po pierwszym zastosowaniu triku.

Popularny napój pozbędzie się brudu z przypalonego rondla. Poznaj trik z popularnym napojem

Kolejnym skutecznym produktem do walki z przypalonymi plamami jest Cola. Popularny napój nie tylko usunie zaschnięte zabrudzenia, ale także pozbędzie się resztek jedzenia przywartych do powierzchni garnka. Zalej naczynie płynem, tak, aby utworzył co najmniej 3-centymetrową warstwę. Zagotuj mieszankę. Po doprowadzeniu produktu do wrzenia zdejmij rondel z ognia. Poczekaj, aż napój lekko ostygnie, po czym doczyść zabrudzoną powierzchnię. Na koniec wylej płyn i opłucz garnek wodą.

Więcej o: