Złote Globy. Nie tylko Coolidge zaliczyła głośną wpadkę. Oto najzabawniejsze momenty z rozdania nagród

Podczas rozdania nagród nie brakuje wpadek z udziałem gwiazd. Również Złote Globy 2023 nie uchroniły się przed takimi sytuacjami. W tym roku Jennifer Coolidge zaliczyła dość zabawną pomyłkę. W historii tych nagród zdarzyły się jednak inne wpadki i zabawne momenty.

Złote Globy uważane są za bardziej nieformalne amerykańskie nagrody filmowe. Luźna atmosfera sprzyja wpadkom z udziałem gwiazd. Oto kilka najsłynniejszych z nich.

Zobacz wideo "Fabelmanowie" [ZWIASTUN]

Więcej podobnych ciekawostek przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Złote Globy 2023. Jennifer Coolidge... pomyliła nagrody

Podczas rozdania Złotych Globów Jennifer Coolidge otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w serialu "Biały lotos". Gdy weszła na scenę, by wręczyć statuetkę dla  najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w telewizyjnym musicalu, dramacie lub komedii, gwiazda... pomyliła nagrody. – Oscara otrzymuje... Nie, nie, Złoty Glob! Złoty Glob otrzymuje... – powiedziała, czym wywołała salwy śmiechu wśród zaproszonych gości.

 

Tina Louise 41-letnia modelka odsłoniła pośladki. "Wyglądasz nierealnie"

Złote Globy. Wpadka Renée Zellweger, która... utknęła w łazience

Wpadka Jennifer Coolidge nie była jedyną zabawną pomyłką, jaka zdarzyła się podczas rozdania Złotych Globów. W 2001 roku Renée Zellweger za rolę w komedii "Siostra Betty" otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki w musicalu lub komedii. Nagrodę miał wręczyć jej Hugh Grant, jednak gwiazda... zniknęła. – Co się dzieje? – pytał zdziwiony. Gdy brytyjski aktor zaczął przyjmować nagrodę w jej imieniu, Zellweger wbiegła na scenę. Okazało się, że aktorka była w łazience. – Miałam szminkę na zębach – przyznała.

 

Rozdanie Złotych Globów. Zabawne podziękowania Brada Pitta

W 1996 roku Brad Pitt zdobył statuetkę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za rolę w filmie "12 małp". Odbierając nagrodę, postanowił podziękować producentom leku na biegunkę i niestrawność, czym wywołał salwy śmiechu. – Zrobili wiele dobrego dla bliźnich – skwitował aktor.

 

Jennifer Lopez Lopez ma 53 lata, a wygląda młodziej. Jej sekret? Pije go codziennie rano

Złote Globy. Kreacje, które przeszły do historii, ale nie w pozytywnym znaczeniu

Rozdanie Złotych Globów to również okazja do zaprezentowania się w wyszukanym stroju. Niektóre gwiazdy zdecydowanie przesadziły, zaliczając modowe wpadki. Przykładem może być Jennifer Lopez, która w 2020 roku pojawiła się w sukni przypominającej gwiazdkowy prezent.

Rok później Bryce Dallas Howard na rozdaniu Złotych Globów zjawiła się w błyszczącej sukni, która niektórym fanom przypominała raczej worek na ziemniaki niż wyszukaną kreację.

W tym roku na nieudany strój postawiła z kolei Heidi Klum. Modelka zaprezentowała się w kreacji przypominającej strój tancerki z Las Vegas. Pawie pióra i srebrne cekiny nie zachwyciły jednak ekspertów od mody.

Kilka lat wcześniej, bo w 1999 roku, swoją kreacją nie zachwyciła też Cameron Diaz. Aktorka postawiła na strój przypominający kimono, który w połączeniu z czarnymi spodniami, niedbałym makijażem i rozwianą fryzurą przypominał raczej stylizację "prosto z łóżka". Do dziś kreacja Diaz uważana jest za jedną z najgorszych w historii Złotych Globów.

Więcej o: