Jak i czym myć panele? Sięgnij po produkt z kuchni i dodaj dwie łyżki do wody, a smugi i brud znikną

Mycie paneli to czynność, która dla wielu osób jest uciążliwą koniecznością. Powstające smugi powodują, że podłoga wcale nie wygląda na wyczyszczoną. Jeśli jednak będziemy się trzymać kilku zasad, pozbędziemy się wszystkich tych problemów. Jak i czym myć panele, by uniknąć powstawania smug? Wystarczy dodać do wody pewien składnik.

Jak i czym myć panele, by pozbyć się zabrudzeń oraz nie zrobić przy tym nieestetycznych zacieków? Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Możesz też przygotować domowy płyn do mycia podłóg, który świetnie poradzi sobie z kurzem oraz lepkimi plamami. Podpowiadamy, jak go zrobić.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trzymaj się tych zasad, a mycie podłóg będzie przyjemnością. Przetestuj je i przekonaj się sama

Mycie podłóg bywa nieprzyjemne, gdy widzimy, że nasz wysiłek nie przynosi zamierzonych rezultatów. Wszystko dlatego, że choć panele są czyste, powstają na nich nieestetyczne smugi oraz zacieki. Problem może tkwić w kilku drobnych szczegółach, które robią ogromną różnicę. Jak myć panele, by sprzątanie przebiegło szybko i sprawnie?

  • Wlej odpowiednią ilość detergentu - w tym przypadku im mniej, tym lepiej. Jeśli będziesz myła panele wodą z dodatkiem zbyt dużej ilości płynu, od razu zauważysz, że będą pojawiać się smugi. Wszystko dlatego, że płyn do mycia podług będzie trudniej wypłukać.
  • Zrezygnuj z gorącej wody - przyjęło się, że podłogi najlepiej jest myć za pomocą bardzo gorącej wody, ponieważ szybciej i łatwiej usuwa uporczywe zabrudzenia. Metoda ta ma jednak spory minus. Gorąca woda będzie nierówno odparowywać z podłogi, przez co powstanie wiele zacieków.
  • Myj panele w jednym kierunku - panele należy myć wzdłuż drewnianego wzoru. Dzięki temu, jeśli zacieki się pojawią, nie będą tak widoczne. 

Czym myć panele? Domowy płyn do mycia podłóg, który pomoże uniknąć powstawania smug

Jeśli skończył ci się płyn do mycia podłóg, nie musisz od razu iść do sklepu po specjalistyczne detergenty. Możesz sięgnąć do kuchni po pewien niezawodny składnik, który nie tylko świetnie wyczyści panele, lecz także zdezynfekuje je i sprawi, że będą wyglądały jak nowe. Czym myć panele? Mowa oczywiście o tym, by wykorzystać ocet spirytusowy. Jak to zrobić?

Wystarczy wlać do wiadra dwie łyżki octu na każde 5 litrów wody i taką mieszanką wyczyścić panele. Jeśli zapach octu bardzo cię drażni, dodaj kilka kropli ulubionego olejku eterycznego, by go zamaskować. Świetnie sprawdzi się w tej roli olejek z drzewa herbacianego, który ma również właściwości bakteriobójcze i dezynfekujące.

Więcej o: