Wsyp dwie łyżki soli do pralki, a będziesz zachwycona. Ten trik jest genialny

Zdarza się, że po jakimś czasie białe firanki szarzeją i nie cieszą oka tak, jak wcześniej. Z tego względu warto poznać proste triki, które przywrócą materiałowi biel. Okazuje się, że świetnie sprawdzi się sól kuchenna, którą większość z nas ma w swoim domu. Oto co należy zrobić.

Sól jest popularnym produktem, który znajdziemy niemal w każdej kuchni. To świetny dodatek nadający smak wielu potrawom, jednak okazuje się, że może mieć też inne zastosowanie. Sól ze względu na swoje właściwości świetnie sprawdzi się w roli naturalnego odplamiacza i odświeżacza koloru. Z tego względu warto wykorzystać ją do wybielenia poszarzałych firanek poprzez wsypanie do bębna pralki dwóch łyżek produktu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Wsyp do pralki dwie łyżki soli. Efekt przerośnie oczekiwania

Zdarza się, że firanki zdobiące nasze okna pod wpływem czynników zewnętrznych po pewnym czasie nie zachwycają już tak, jak wcześniej. Przywrócenie bieli zszarzałym materiałom wydaje się trudne, jednak stosując proste triki i odpowiednie techniki można przywrócić im pierwotny kolor. Okazuje się, że prosta i tania sól w mig rozwiąże problem.

Wystarczy włożyć do pralki zszarzałe firanki, dosypać do bębna dwie łyżki soli i nastawić program. Po zakończeniu cyklu okaże się, że materiał odzyskał biel i wygląda jak nowy. Jeśli nie chcesz wsypywać produktu bezpośrednio do pralki, możesz moczyć firanki przez kilka godzin w osolonej wodzie. Metoda dodatkowo rozprawi się z nieprzyjemnymi zapachami, na przykład dymem papierosowym czy aromatem stęchlizny.

Jak wybielić firanki? Wsypanie soli do pralki to niejedyny sposób

Zastosowanie soli do wybielania firanek to niejedyna metoda. Istnieją też inne, które są równie skuteczne.

  1. Soda oczyszczona — Rozpuść około 500 g produktu w 10 l letniej wody i namaczaj firanki przez kilka godzin. Po tym czasie wypierz materiał w pralce z dodatkiem niewielkiej ilości detergentu.
  2. Aspiryna — Rozkrusz 5 tabletek w około 5 l wody i namaczaj firanki przez kilka godzin, a następnie wypierz je w pralce.
  3. Skorupki z jajek — Zabezpiecz dokładnie kawałki w lnianym woreczku, włóż go do pralki wraz z poszarzałymi firankami i nastaw program.
Więcej o: