Jak czyścić srebro? Ten popularny gazowany napój potrafi zdziałać cuda. Przywróci blask biżuterii

Charakterystyczną cechą srebra jest czernienie. Jest to naturalny proces, który można odwrócić. Jeśli twoja srebrna biżuteria straciła dawny blask, podpowiadamy, jak wyczyścić srebro domowym sposobem.

Srebro jest znacznie częściej kupowane niż złoto. Wynika to głównie z ceny. Srebro jest tańsze, a prezentuje się równie pięknie. Zdarza się jednak, że z czasem nasza srebrna biżuteria pokrywa się ciemnym nalotem. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z tym problemem za pomocą popularnego napoju.

Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Coca-Cola świetnie czyści srebro. Wypróbuj ten trik i ciesz się piękną biżuterią

Nie każdy wie, że popularny gazowany napój jest świetnym środkiem, który pomoże wyczyścić poczerniałe srebro. Coca-Cola zawiera kwas fosforowy. Kwas ten ma właściwości odrdzewiające. Aby wyczyścić srebrne przedmioty z użyciem coli, wystarczy zanurzyć je w napoju i pozostawić na kilka minut. Po upływie tego czasu możemy być pewni, że nasza biżuteria będzie wyglądała jak nowa. Coca-Cola świetnie wyczyści sczerniałe miejsca, a biżuteria odzyska dawny blask.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na czyszczenie srebra. Użyj produktów, które każdy posiada w domu

Jeśli nie masz pod ręką butelki Coca-Coli, a twoje srebro wymaga wyczyszczenia, istnieją inne domowe sposoby z wykorzystaniem produktów codziennego użytku.

  • Pasta do zębów – to świetny środek, który dobrze radzi sobie z poczerniałymi miejscami na srebrnej biżuterii. Wystarczy nałożyć w te miejsca pastę do zębów i potrzeć je szczoteczką do zębów.
  • Sól i folia aluminiowa – to sposób, który poradzi sobie z największymi zabrudzeniami. Wystarczy do zagotowanego litra wody dodać 5 łyżeczek soli, wymieszać i przelać do miski wyłożonej folią aluminiową. Do wody wkładamy biżuterię i trzymamy w mieszance przez przynajmniej kilka godzin.
Więcej o: