Pokrywka do garnków ma funkcję, o której większość nie wie. Potrafi naprawdę ułatwić życie

Każda pokrywka do garnka ma jedną funkcję, o której większość osób nie ma pojęcia. Ten banalny trik jest niezwykle przydatny. Już nigdy nie będziesz zastanawiać się gdzie odłożyć wieczko. Poznaj nieznany sposób, a na pewno będziesz z niego korzystać przy każdej okazji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gotując jedzenie w garnku mamy do czynienia z wysokimi temperaturami. Pokrywka staje się wtedy niezwykle gorąca. Po jej zdjęciu z rondla często nie mamy gdzie jej odłożyć. Jak się okazuje, jest na to prosty sposób, o którym wie niewiele osób. 

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Dlaczego nie warto odkładać pokrywki na blat? Powód jest prosty

Podczas gotowania, zwykle odkładamy rozgrzaną pokrywkę na blat kuchenny. To błąd. Wysoka temperatura ma negatywny wpływ na jego materiał. Zarówno drewniane, ceramiczne, jak i kamienne lady mogą popękać bądź napuchnąć. Postawienie wieczka na kuchence również nie jest dobrym pomysłem. Nie dość, że można łatwo się o nie oparzyć, to w dodatku wystarczy moment nieuwagi, aby pokrywka spadła na podłogę i uległa zniszczeniu. Gdzie więc najlepiej położyć zamknięcie garnka? Jest na to prosty sposób.

Ukryta funkcja wieczka. Mało kto o niej wie

Sposób na bezpieczne odstawienie pokrywki garnka jest banalnie prosty. Trik w całości opiera się na uchwycie wieczka oraz rączce rondla. Wystarczy, że odwrócisz zamknięcie, a następnie ułożysz je w miejscu łączenia się rączki i reszty naczynia. Dzięki temu rozwiązaniu przygotowany posiłek szybciej ostygnie oraz nie narazisz swojej kuchni na uszkodzenia. Pokrywka zamocowana w ten sposób ma prawie zerowe szanse na wypadnięcie. Trik możesz wykorzystać zarówno z garnkami o dwóch rączkach, jak i przy rondlach z jednym długim uchwytem. Jedyne, na co musisz zwrócić uwagę to rozgrzany spód wieczka. Zdejmij je, zanim zabierzesz się za nakładanie jedzenia. 

Nieznana funkcja pokrywkiNieznana funkcja pokrywki Archiwum prywatne

Więcej o: