Weź skórkę i wlej do niej olej. Piękny zapach wypełni twój dom

Piękny zapach, unoszący się w całym w domu, to coś, co nadaje wnętrzom przytulnego klimatu. Zamiast jednak kupować aromatyczne świece, możesz przygotować je samodzielnie. Będą naturalne, pachnące i przygotowane ze skórek, które i tak wylądowałaby w koszu na śmieci. Jak je przygotować?

Lubimy cieszyć się pięknymi zapachami, które często przywodzą nam na myś fantastyczne wspomnienia. Jeśli uwielbiasz jeść mandarynki, a ich aromat miło ci się kojarzy, zrób z nich naturalną świeczkę w kilka chwil. Wystarczy, że wykorzystasz skórkę po jej obieraniu, która i tak wylądowałaby w koszu. Jak ją przygotować? Przedstawiamy domowy sposób krok po kroku.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Weź skórkę i wlej do niej olej. Pachnąca, naturalna świeca w krok po kroku

W ostatnim czasie można znaleźć w internecie wiele filmików, na których wykorzystuje się skórki mandarynek do przygotowania naturalnych świec zapachowych. W podobny sposób można też nadać drugie życie skórkom pomarańczy. Jak przygotować z nich domowe świece?

  1. Przekrój mandarynki na pół i obierz je w taki sposób, by ze skórki wystawał naturalny knot.
  2. Dokładnie wysusz środek skórki. Możesz pozostawić ją na kilka dni lub użyć suszarki i od razu ją przygotować.
  3. Wlej do skórki odrobinę oleju roślinnego. Możesz wykorzystać np. olej rzepakowy. Wypełnij nim maksymalnie połowę wysokości.
  4. Teraz wystarczy jedynie zapalić naturalny knot i cieszyć się pięknym, mandarynkowym zapachem.

Warto pamiętać o tym, że takie naturalne świece z mandarynek to przede wszystkim ciekawostka, którą wykorzystuje się na własną odpowiedzialność. Trzeba być ostrożnym i uważnym oraz nie pozostawiać zapalonego owocu bez nadzoru, a zapalać go tylko, gdy będzie ustawiony na talerzyku lub innym naczyniu odpornym na ogień. Swój sposób przygotowania świecy z mandarynki pokazała na Instagramie Dorota Świdnik:

 

Co zrobić ze skórkami po mandarynkach? Wykorzystaj te sposoby, zamiast je wyrzucać

Nie jesteś przekonana do tego, by wykorzystać skórki mandarynek jako świece? Możesz cieszyć się ich fantastycznym zapachem w inny sposób. Wystarczy, że pokroisz skórki w cienkie paseczki i je ususzysz. Po tym umieść je w bawełnianym lub lnianym woreczku. Tak przygotowane zawieszki możesz umieścić w szafie, szufladzie, a nawet w butach, z których chcesz się pozbyć brzydkiego zapachu.

Skórki mandarynek mają też fantastyczne zastosowanie w pozbywaniu się niechcianych intruzów z domu. Mowa tutaj oczywiście o mrówkach. Nie lubią one aromatu tego owocu, dlatego świetnie je odstraszają. Wystarczy rozłożyć świeże, pachnące skórki w miejscach, gdzie pojawiają się mrówki. Warto jednak pamiętać o tym, by regularnie je wymieniać. Im intensywniejszy aromat, tym skuteczniejsze działanie. 

Więcej o: