Jak golić miejsca intymne? Dermatolog wskazuje najczęściej popełniane błędy

Skóra w miejscach intymnych jest delikatna i wrażliwa. To dlatego po goleniu często występują podrażnienia, krosty i inne niezbyt przyjemne dolegliwości. Jak tego uniknąć? Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację i pamiętać o kilku ważnych szczegółach.

Golenie miejsc intymnych często wiąże się z podrażnieniami, krostami. Włoski wrastają i powodują bolesne zmiany skórne. To dlatego, że skóra w tej strefie jest szczególnie wrażliwa. Na szczęście da się uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Wystarczy zastosować się do rad dermatologów i pamiętać o kilku ważnych szczegółach dotyczących pielęgnacji.

Zobacz wideo Pielęgnacja na jesień i zimę. Makijażystka Patrycja Dobrzeniecka zdradza swoje sekrety

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak depilować miejsca intymne? To najpopularniejszy sposób na pozbycie się owłosienia

Istnieje wiele możliwości depilacji. Najpopularniejszym i najszybszym sposobem na pozbycie się owłosienia jest maszynka do golenia. Ta metoda ma jednak kilka wad. Skaleczenia, podrażnienia skóry czy wrastające włoski zdarzają się szczególnie u osób, które mają delikatną skórę. Nieprzyjemne dolegliwości odczuwane są często po goleniu miejsc intymnych. Depilacja woskiem czy depilatorem jest z kolei metodą bolesną. Na szczęście korzystanie z maszynki do golenia nie musi wiązać się z podrażnieniami. Wystarczy pamiętać o odpowiednim kierunku depilacji i właściwych kosmetykach. Co jeszcze radzą specjaliści?

Anna Popek Anna Popek w stroju kąpielowym z głębokim dekoltem. "Przepiękna jak zawsze"

Jak golić miejsca intymne? Dermatolożka radzi, na co zwrócić uwagę

Doktor Jinah Yoo to dermatolożka, która na łamach portalu The Sun udzieliła kilku ważnych rad dotyczących golenia miejsc intymnych. Co poleca kobietom, które decydują się na depilację przy pomocy maszynki do golenia? Przede wszystkim warto przygotować osobne akcesorium przeznaczone specjalnie do tej strefy. Najlepiej wyposażone w kilka ostrzy i z paskiem, który zapewnia odpowiedni poślizg w trakcie golenia. Narzędzie po każdej depilacji należy dokładnie oczyścić i zdezynfekować. To jeden z najczęściej popełnianych błędów. Tak jak zbyt rzadkie wymienianie maszynki. Jeśli golisz się regularnie, powinnaś co 1-2 tygodnie zmieniać akcesorium na nowe. O czym jeszcze warto pamiętać?

Dermatolożka radzi, by w trakcie depilacji maszynkę kierować zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, tj. w dół, a nie w górę. To pozwoli uniknąć problemów z wrastaniem włosków i bolesną wysypką. Przed goleniem dobrze jest odpowiednio zwilżyć owłosienie i nawilżyć skórę. Dobrym wyborem będzie sięgnięcie po specjalne kosmetyki przeznaczone do golenia, takie jak kremy czy żele. To uchroni przed ewentualnym zacięciem i ułatwi pozbycie się owłosienia.

Cherry The Mistresss Zrezygnowała z depilacji. Zarabia na tym nawet 20 tys. dolarów

Więcej o: