Kiedy pić siemię lniane? Rano czy wieczorem? Pora wpłynie na uzyskany efekt

Jak pić siemię lniane i czy można robić to codziennie? Okazuje się, że pora spożywania naparu ma znaczący wpływ na efekty, jakie chcemy uzyskać. Warto o tym wiedzieć, zanim zdecydujemy się włączyć siemię lniane do diety.

Siemię lniane to bogate źródło m.in. kwasów tłuszczowych omega- 3, witamin z grupy B, A, D, kwasu foliowego oraz magnezu, potasu czy wapnia. Jeśli chcemy włączyć je do codziennej diety na stałe, warto jednak wcześniej skonsultować się z lekarzem. Mowa tutaj w szczególności o osobach, które borykają się z przewlekłymi chorobami układu pokarmowego. Czy pora spożywania naparu ma wpływ na jego właściwości? Okazuje się, że tak. 

Patricia KazadiKazadi pozuje w wannie. Fani są pod wrażeniem. "Bardzo seksownie"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Siemię lniane to samo zdrowie. Przekonaj się, dlaczego

Kiedy pić siemię lniane - rano czy wieczorem? Pora jest tutaj znacząca

Rano siemię lniane najlepiej spożywać na czczo. W ten sposób zmniejszamy dolegliwości związane ze zgagą, refluksem, bólami żołądka czy nadkwasotą. Co więcej, regularne picie nasion sprawia, że czujemy się bardziej syci. Dzięki temu w ciągu dnia możemy odczuwać zmniejszony apetyt. Siemię jest też dobrym rozwiązaniem w przypadku problemów z trawieniem. 

Wypicie naparu wieczorem może pomóc zaś uporać się z zaparciami i pracą jelit. Co ciekawe, siemię zawiera tryptofan, czyli aminokwas przyspieszający wytwarzanie melatoniny. To zaś może przyczynić się do ułatwienia zasypiania. 

Jak pić siemię lniane? Przepis jest banalnie prosty

Przygotowanie naparu z siemienia lnianego jest szybkie i bardzo proste. Wystarczy 2-3 łyżki nasion zalać szklanką ciepłej wody, a następnie zostawić na około godzinę. Po tym czasie należy siemię odcedzić, a powstały kisiel, można spożywać do 3 razy dziennie. 

Sylwia Butor pokazuje masaż skóry głowy, który stosuje się w Japonii.Masaż skóry głowy, który pobudzi włosy do wzrostu. Jak go wykonać?

Czy siemię lniane można pić codziennie? O tym warto wiedzieć

Osoby, które nie mają dolegliwości ze strony układu pokarmowego, mogą spożywać siemię lniane codzienne. Trzeba przy tym jednak pamiętać o piciu dużej ilości wody ze względu na dużą ilość błonnika zwartą w siemieniu. Inaczej skutki mogą być odwrotne do zamierzonych. 

Więcej o: