Jak pozbyć się wilgoci z auta? Weź produkt z kuchennej szafki i schowaj pod siedzeniem

Wilgoć w aucie może stanowić duży problem. Zaparowane szyby to tylko wierzchołek góry lodowej. Jeśli nie zadbasz odpowiednio o swój samochód, po krótkim czasie może pojawić się w nim brzydki zapach i pleśń. Jak temu zapobiec? Poznaj sprawdzone domowe sposoby.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Problem z wilgocią w samochodzie najczęściej można rozpoznać przez zaparowane szyby i brzydki zapach stęchlizny. Co jest jego przyczyną i jak rozwiązać ten kłopot? Jest na to kilka prostych rozwiązań. 

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Jak pozbyć się wilgoci z auta? Pamiętaj o ściągnięciu mokrych ubrań

Aby zapobiec nadmiernemu zbieraniu się wilgoci w aucie, należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim nie siadaj za kierownicą w przemoczonych ubraniach. Jeśli to zrobisz, mokra kurtka może przyczynić się do szybszego zaparowania szyby. Przed wejściem do samochodu schowaj wilgotne ubrania do bagażnika.

Pamiętaj także o wytrzepaniu butów ze śniegu i błota. Jak się okazuje, wilgoć często przenika przez dywaniki w samochodzie i wsiąka w podłogę pod nimi. Jeśli zauważysz, że podkładki są przemoczone, wysyp na nie kilka łyżek żwirku dla kotów. Produkt silnie wchłania płyny, dzięki czemu szybko pozbędziesz się problemu. Po kilku godzinach od rozsypania środka dokładnie odkurz auto.

Wilgoć w aucie. Pozbądź się problemu używając ryżu

Równie dobrym sposobem na pozbycie się wilgoci z samochodu jest przygotowanie kilku torebek z ryżem. Pakunki najlepiej rozłożyć na siedzeniach oraz pod nimi. Dzięki temu zapomnisz o zaparowanych szybach i brzydkim zapachu. Produkt doskonale wchłania wilgoć, pamiętaj jednak, aby zmieniać je co jakiś czas.

Wiosną warto również wyprać tapicerkę samochodu. To właśnie tam zbiera się najwięcej wilgoci. Pamiętaj o tym zwłaszcza w przypadku starszych pojazdów. Dogłębne czyszczenie nie tylko rozwiąże ten problem, ale także odświeży wnętrze auta. Sprawdź także stan filtru kabinowego. Zużyty element ma duży wpływ na zbieranie się wilgoci wewnątrz samochodu.

Więcej o: