Spryskaj i odkurz dywan. Oto niezawodny sposób na pozbycie się sierści

Właściciele zwierząt domowych wiedzą, jak trudno usunąć psią lub kocią sierść z dywanu. Zdarza się, że zwykłe odkurzanie nie jest wystarczające. Istnieje jednak prosty sposób, który pomoże uporać się z sierścią zwierzaków.

Kochamy zwierzęta i chcemy, aby przebywały z nami w domu, jednak wszyscy wiemy, jak uporczywe bywa usuwanie zwierzęcej sierści. Z tym problemem mierzy się większość właścicieli psów i kotów. Przedstawiamy sposób, który pomoże nam pozbyć się nadmiaru sierści z dywanu. 

Zobacz wideo Studenckie gotowanie, czyli ciasto w kubku, żelazkiem w quesadillę i otwieranie wina bez korkociągu

Spryskaj dywan tym produktem i odkurz. Sposób na usunięcie sierści

Zwierzaki są dla nas jak członkowie rodziny i nie wyobrażamy sobie, że mogłoby ich nie być. Psy i koty zajmują nasze kanapy i dywany, a nawet śpią z nami w łóżku. Nie byłoby w tym niczego złego, gdyby nie nadmiar gubionej przez nich sierści. Niestety nasi czworonożni przyjaciele dwa razy do roku linieją, przez co po naszym domu latają kłębki sierści. Jak sobie poradzić z nadmiarem zwierzęcej sierści?

Potrzebujemy wody i płynu do płukania, które należy zmieszać w proporcji 2:1, a następnie przelać mieszankę do butelki z atomizerem i spryskać dywan. Po kilku minutach należy go odkurzyć. Po spryskaniu tą mieszanką sierść zwierząt będzie znacznie łatwiej się zbierać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Sposoby na pozbycie się sierści zwierząt. Użyj gumowej rękawicy

Innym sposobem na ułatwienie sobie sprzątania psiej lub kociej sierści z dywanu jest użycie gumowej rękawicy. Wystarczy zwilżyć rękawicę, a następnie przejechać nią po powierzchni dywanu. Nadmiar sierści przyklei się do wilgotnej rękawicy.

Innym sposobem na pozbycie się psich lub kocich kłaczków jest zastosowanie gąbki, wilgotnej ściereczki lub gumowej ściągaczki do wody. 

Więcej o: