Czy będzie jeszcze zima w Polsce? Synoptycy mówią jasno. Pogoda szykuje sporą niespodziankę

Po rekordowo ciepłych pierwszych dniach stycznia i ponurej jesiennej aurze, jaka panuje za oknami od kilku tygodni, wiele osób zadaje sobie pytanie, czy będzie jeszcze zima i kiedy spadnie śnieg. 2023 rok nie rozpieszcza amatorów białego puchu. Co na ten temat mówią synoptycy?

Wiosenny początek roku i panująca od kilku dni jesienna aura rodzi wiele uzasadnionych pytań o to, czy w Polsce będzie jeszcze zima. 2023 rok jak na razie nie rozpieszcza. Prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na najbliższe tygodnie nie pozostawia złudzeń.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy będzie jeszcze zima w Polsce? IMGW nie ma dobrych informacji

Styczniowa aura przypomina raczej jesienną niż zimową. Opady deszczu i dodatnie temperatury nawet w nocy w większości kraju sprawiają, że wiele osób z utęsknieniem wyczekuje informacji o powrocie zimy. Ci, którzy liczyli na ferie w śniegu, muszą się jednak uzbroić w cierpliwość.

W najbliższym tygodniu Polska znajdować się będzie pod wpływem niżów, w dość ciepłej i wilgotnej masie powietrza. Wystąpią opady deszczu, a na obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu.

– czytamy w prognozie IMGW. Opady śniegu wystąpią jedynie w górach. Najwięcej białego puchu utrzymuje się w Tatrach. Na Kasprowym Wierchu pokrywa śnieżna osiągnęła już metr, z kolei na Hali Gąsienicowej wynosi 52 cm. Śnieg spadł również w Beskidzie Żywieckim. Jak przedstawiają się prognozy pogody na najbliższe tygodnie?

Pogoda. Długi weekend ze śniegiem i mrozem, ale nie wszędzie. 'Duży kontrast termiczny'Do -30 stopni na wschodzie Europy. Czy mróz dotrze do Polski?

Kiedy wróci zima i kiedy spadnie śnieg? 2023 rozpoczął się wiosennie, ale co dalej?

W drugiej połowie stycznia wciąż będziemy mieć do czynienia z frontami znad Atlantyku. Synoptycy przestrzegają przed silnym wiatrem i opadami deszczu, które mogą przejść w opady deszczu ze śniegiem i śniegu, który jednak nie utrzyma się zbyt długo. Przymrozki w większości kraju będą się utrzymywać jedynie nocą. IMGW nie ma dobrych informacji dla osób, które liczą na rychły powrót zimy i śniegu. Ostatnie dni stycznia i początek lutego będą zdecydowanie "na plusie". Najzimniej będzie na Podhalu, najcieplej - na zachodzie i południu kraju.

Anna PopekAnna Popek w stroju kąpielowym z głębokim dekoltem. "Przepiękna jak zawsze"

Więcej o: