Ksiądz przedstawił swoje wymagania przed kolędą. 20 zł w kopercie? "To niestosowne"

W czasie jednej z ostatnich mszy w miejscowości Lelis w województwie mazowieckim ksiądz przedstawił oczekiwania dotyczące kolędy. Jego słowa oburzyły wiele osób.
Zobacz wideo Tak wygląda kościół katolicki za 20 mln dolarów:

Kolęda to wydarzenie, które w ostatnich latach wzbudza spore emocje. Wiele osób zastanawia się, czy trzeba dać księdzu pieniądze? A jeśli tak, to ile należy włożyć do koperty? Opinie na ten temat są mocno podzielone

Oficjalnie kolęda jest po to, by ksiądz z parafii mógł poznać i wspomóc swoich parafian oraz pobłogosławić ich dom. Warto zaznaczyć, że datki pieniężne nie są obowiązkowe. Jeśli jednak wierny chce przekazać datek, to sam określa sumę, którą wpłaci.

Proboszcz: 20 złotych? To niestosowne

Zdarza się jednak, że księża przedstawiają parafianom konkretne wymagania. Doskonałym przykładem na to jest sytuacja, do której doszło w miejscowości Lelis w województwie mazowieckim. Proboszcz w czasie mszy świętej 8 stycznia przedstawił swoje oczekiwania dotyczące kolędy. Nietypową sytuację, o której opowiedziała jedna z parafianek, opisał portal moja-ostroleka.pl.

Jak wynika z relacji oburzonej kobiety, która napisała list do redakcji portalu, w czasie ogłoszeń parafialnych ksiądz zażądał, by każdy ofiarował na kościół minimum 100 złotych. Zaznaczył przy okazji, że jest to niestosowne, by ktoś dał tylko 20 złotych. Dodał także, że jeśli w czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie kogoś w domu, to będzie mógł przelać pieniądze na konto parafii. 

"Zbiórka będzie trzy razy w roku"

Autorka listu wspomniała także o tym, że proboszcz zapowiedział zbiórkę pieniędzy trzy razy w roku. Zebrane środki zostaną przeznaczone na malowanie świątyni. - Taka zbiórka będzie trzy razy w roku niby na potrzeby malowania kościoła. Czy to jest stosowne zachowanie? Coraz więcej osób odchodzi z kościoła. Już wiadomo dlaczego - podsumowała kobieta.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: