Rozsyp ją na drzwiczkach piekarnika i zalej wodą. Będą wyglądały jak nowe bez szorowania

Regularne czyszczenie piekarnika jest ważniejsze, niż może się to wydawać. Przypalone resztki jedzenia nie tylko psują smak potraw przygotowywanych w urządzeniu, ale także mogą zwiększyć ryzyko raka. Jak pozbyć się brudu z drzwiczek sprzętu? Potrzebujesz jedynie dwóch składników.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie piekarnika nie jest zbyt przyjemnym obowiązkiem. Zwykle wiąże się z długotrwałym i męczącym szorowaniem. Istnieje jednak kilka sprawdzonych trików, dzięki którym pozbędziesz się brudu w kilka minut. 

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Jak wyczyścić szybkę piekarnika? Potrzebujesz jedynie dwóch składników

Usuwanie brudu z drzwiczek piekarnika może zająć ci zaledwie kilka minut. Wystarczy, że znasz jeden sprawdzony sposób. Aby go wykorzystać, musisz zaopatrzyć się w jedynie dwa produkty - wodę i sodę oczyszczoną. Na początku uchyl drzwiczki urządzenia i ustaw je pod kątem 90 stopni. Następnie polej je gorącą wodą, uważając, aby nie kapała na podłogę. Po chwili posyp powierzchnię kilkoma łyżkami sody oczyszczonej. Proszek powinien pokryć szybkę w całości.

W ciągu kilku minut mieszanka zacznie aktywnie działać. Powstałą w ten sposób pianką wyczyść drzwiczki piekarnika. Żeby wzmocnić efekt, możesz skorzystać z kulki z folii aluminiowej. Delikatnie pocieraj szybkę, tak, aby jej nie uszkodzić. Na sam koniec usuń resztki domowego detergentu mokrą ściereczką. 

Wyczyść piekarnik bez szorowania. Użyj wody, octu i proszku do pieczenia.

Jak się okazuje, istnieje trik, który pozwoli ci wyczyścić piekarnik bez konieczności szorowania. Wystarczy, że połączysz ze sobą dwie szklanki wody z dwoma łyżkami octu i trzema saszetkami proszku do pieczenia. Całość dokładnie wymieszaj i przelej do naczynia żaroodpornego. Tak przygotowany pojemnik włóż do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni Celsjusza. Po 40 minutach wyłącz urządzenie i wyciągnij zasobnik. Po odczekaniu kilkunastu minut wszelkie resztki tłustego osadu przetrzyj mokrą ściereczką.

Więcej o: