Potrzyj stopy połówką cebuli, a pozbędziesz się popularnego problemu. Efekt będzie zaskakujący

Cebula znana jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Nie wszyscy jednak wiedzą, że połówka przekrojonej cebuli pomaga w walce z pewną dolegliwością. Wystarczy przekroić cebulę na pół i potrzeć nią stopy.

Cebula świetnie radzi sobie z przeziębieniem. Syrop z cebuli pomaga na kaszel, a jej plaster łagodzi świąd po ukąszeniach owadów. Zastosowań cebuli jest naprawdę wiele, jednak nie wszyscy wiedzą, że to warzywo potrafi zniwelować pewien wstydliwy problem.

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Właściwości cebuli. To warzywo przydaje się nie tylko w kuchni

Cebula wykorzystywana jest nie tylko w kuchni. Oprócz walorów smakowych wykazuje również działanie lecznicze. Jest źródłem siarki, cynku, magnezu, fluoru, żelaza, potasu i wapnia. Dodatkowo zawiera witaminy z grupy B, C, K, E i A. Cebula z powodzeniem jest stosowana przy przeziębieniach jako naturalny antybiotyk. Świetnie zwalcza kaszel, działa antybakteryjnie, oczyszcza drogi oddechowe i wzmacnia ogólną odporność organizmu.

Warzywo to jest polecane przy zaparciach i osobom zmagającym się z cukrzycą – obniża poziom glukozy we krwi. Cebula jest wyjątkowo zdrowa, o ile nie smażymy jej na tłuszczu. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przekrój cebulę na pół i potrzyj stopy. Pozbędziesz się uciążliwego problemu

Cebula okazuje się cenna w kosmetyce i jak się okazuje działa dobroczynnie na nasze stopy. Nie tylko usuwa zrogowaciały naskórek, ale również niweluje nieprzyjemny zapach. Wystarczy przekroić cebulę na pół i potrzeć nią stopy. Sok z cebuli zmiękczy naskórek i zadziała bakteriobójczo. Cebulę można zastosować również na problem z pocącymi się dłońmi. Postępujemy dokładnie w taki sam sposób – pocieramy dłonie przekrojoną cebulą, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Więcej o: