Mieli 14 i 18 lat, gdy zostali rodzicami. Dziś mają 22 dzieci i robią karierę w telewizji

Mają 10 synów i 12 córek. Radforwowie uznawani są obecnie za największą rodzinę w Wielkiej Brytanii. Ich poczynania z największym zaangażowaniem śledzą ogólnoświatowe media. Jak sami przyznają, rocznie wydają ok. 30 tys. funtów na utrzymanie pokaźnej gromadki dzieci. Wszystko zaczęło się w 1989 roku, gdy nastoletni Noel i Sue pierwszy raz zostali rodzicami.

Życie rodziny Radfordów na bieżąco śledzą brytyjskie media. Skąd takie zainteresowanie właśnie nimi? Wszystko zaczęło się dokładnie w 1989 roku — to właśnie wtedy para została rodzicami po raz pierwszy. Od tego czasu na świecie zaczęli pojawiać się ich coraz to nowsi potomkowie. Wiele kontrowersji wzbudził jednak fakt, że Sue zaszła w ciąże, mając zaledwie 13 lat, mamą została jako 14-latka, Noel jest natomiast o 4 lata starszy od swojej partnerki. Czy miłość młodych Brytyjczyków przetrwała medialną nagonkę?

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wygląda typowy posiłek największej brytyjskiej rodziny? To niemałe wyzwanie! 

Jak przyznają sami rodzice, na utrzymanie swoich pociech wydają rocznie ok. 30 tys. funtów. Ich najmłodsze dziecko urodziło się wiosną 2020 roku, natomiast najstarsze w tym roku skończy 33 lata. Większość dzieci Radfordów wciąż mieszka razem z nimi w domu. Fakt ten stanowi niemałe wyzwanie dla Sue i Noela, ponieważ pomieszczenie oraz wyżywienie takiej gromadki dzieci wiąże się z dużą dyscypliną, oraz dobrym zorganizowaniem. Jednak, w jaki sposób rozmieścić w jednym budynku tak liczną rodzinę? 

 

Okazuje się, że Radfordowie utrzymują się w głównej mierze z rodzinnej piekarni, którą prowadzi Noel. Na co dzień rodzina mieszka w danym domu opieki w Morecambe, gdzie znajduje się 10 sypialni. Sue zdradziła także, ile jedzenia dokładnie potrzebują przygotować, aby zrobić grilla.

Jak wyznała do przygotowania takiego obiadu dla kolacji potrzeba im przynajmniej 56 sztuk kiełbasek. Często decydują się także na sporządzenie fajity — dania z kurczaka kuchni meksykańskiej. Wówczas zakupy zawierają m.in. 5 kg kurczaka, kilogram serca oraz cztery paczki tortilli. Codziennie zużywają 7,5 l mleka, cztery bochenki chleba, a tygodniowo - 24 rolki papieru toaletowego, trzy tubki pasty do zębów i 80 porcji jogurtu.

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William z rodziną

Z czego żyje największa brytyjska rodzina? Są zdani głównie na siebie 

Co jeszcze stanowi źródło utrzymania dla tak licznej rodziny? Radfordowie nie kryją się z faktem, że niemałe zyski mają ze swoich profilów społecznościowych — czasem udaje im się nawiązać współprace z różnymi markami. Zgodnie przyznają jednak, że jedyne zasiłki, z jakich korzystają to te na dziecko. Na co dzień żyją skromnie i polegają przede wszystkim na sobie. 

Jednak największą popularność rodzina Radfordów zyskała w 2012 roku, kiedy to telewizja Channel 4 rozpoczęła emisję programu "15 Kids and Counting". Na przestrzeni lat pojawiać zaczęli się coraz to nowsi potomkowie Sue i Noela, dlatego w lutym 2021 roku show zadebiutowało pod nowym tytułem - "22 Kids and Couting". Natomiast w polskiej telewizji historia największej brytyjskiej znana jest jako "Rodzina 2+21" i można śledzić ją za pośrednictwem BBC Lifestyle. 

 
Więcej o: