Jak pozbyć się moli spożywczych? Wydaj 4 złote i przepędź szkodniki na dobre

Mole spożywcze mogą pojawić się nawet w najbardziej zadbanej kuchni. Nie dość, że szkodniki mogą ni stąd, ni zowąd znaleźć się w naszym domu, to co gorsza, niezwykle trudno jest się ich pozbyć. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą ci przegonić skrzydlatych intruzów na dobre.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mole spożywcze potrafią być prawdziwą zmorą. Jeśli pojawią się w twoim domu, nie czekaj, tylko od razu zabierz się za ich przepędzanie. Im szybciej rozwiążesz ten problem, tym lepiej. Poznaj sprawdzone triki na pozbycie się skrzydlatych insektów. 

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Jak pozbyć się moli spożywczych? Użyj do tego suszarki

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że mole spożywcze nie znoszą wysokich temperatur. Właśnie dlatego o wiele częściej można je spotkać w spiżarkach, czy innych wychłodzonych pomieszczeniach. Jak pozbyć się tych skrzydlatych intruzów z kuchni? Wystarczy użyć suszarki do włosów. Podłącz urządzenie do prądu, po czym skieruj wydmuchiwane gorące powietrze na miejsca, w których widziałeś mole. Larwy owadów nie przetrwają skupionego powiewu, dzięki czemu szybciej pozbędziesz się ich ze swojego domu.

Tak samo zadziałała wyparzenie zainfekowanych powierzchni. Jeśli mole zamieszkały w którejś z szafek w kuchni, włóż do środka miseczkę z rozgrzanym woskiem i zamknij drzwiczki. Wysoka temperatura od razu rozwiąże problem.

Mole spożywcze nie znoszą tych zapachów. Użyj ich i pozbądź się problemu

Skrzydlate insekty nie znoszą paru intensywnych aromatów. Wystarczy, że te zapachy zagoszczą w twoim domu, a mole będą unikać go jak ognia. Są to m.in. ocet, cytryna, goździki, czy wanilia. Dodaj je do gotującej się wody, aby uwolnić ich woń. Insekty nie przepadają także za liściami laurowymi. Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed pojawieniem się tych owadów w twojej kuchni, koniecznie włóż kilka listków do pojemników z sypkimi produktami. 

Więcej o: