Katarzyna Dowbor szczerze o swojej emeryturze. "Przeżyłam szok"

Jakiś czas temu swoje pierwsze świadczenie otrzymała Katarzyna Dowbor. Emerytura gwiazd budzi gorące dyskusje nie tylko wśród fanów. Jak stwierdziła prowadząca "Nasz nowy dom", po otrzymaniu pierwszej emerytury "przeżyła szok".

Gwiazdy od jakiegoś czasu coraz częściej mówią otwarcie o swoich emeryturach. Temat wywołuje gorące dyskusje również wśród fanów. Krzysztof Cugowski, wokalista "Budki Suflera", ma otrzymywać świadczenie w wysokości tysiąca złotych miesięcznie. Znani żalą się na głodowe emerytury, przez które wciąż muszą pozostawać aktywni zawodowo. Rekordzistą jest chyba Marek Piekarczyk. Znany z zespołu TSA wokalista niedawno przyznał, że ZUS wyliczył mu emeryturę w wysokości... 7 zł i 77 groszy miesięcznie. – Oprawiłem ten list w ramkę i powiesiłem na ścianiezdradził Piekarczyk w rozmowie z "Party". Pewnym zaskoczeniem może więc być wypowiedź Katarzyny Dowbor. Prezenterka kilka miesięcy temu otrzymała swoje pierwsze świadczenie.

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor zdradza szczegóły programu "Nasz nowy dom"

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Katarzyna Dowbor. Emerytura prezenterki "nie jest może jakaś bardzo wysoka"

Na początku 2022 roku Katarzyna Dowbor osiągnęła wiek emerytalny i otrzymała swoje pierwsze świadczenie. Prezenterka 30 lat przepracowała w Telewizji Polskiej, skrupulatnie opłacała składki. To się opłaciło. – Moja emerytura to nie są grosze. Jestem zadowolona. Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, odkładałam składki i mam emeryturę. Nie jest ona może jakaś bardzo wysoka, ale też nie jest bardzo niska. Nie narzekam. Gdy dostałam pierwszą emeryturę, przeżyłam szok - to było jak z pierwszą pensją – wyznała gwiazda w rozmowie z pomponik.pl. – Przełomowym momentem był jednak ten, kiedy dostałam kartę emeryta. Dzięki temu mogę za darmo jeździć tramwajem i autobusem – dodała.

 

Ile wynosi emerytura Katarzyny Dowbor? Serwis o2.pl wyliczył, że gwiazda Telewizji Polsat może otrzymywać nawet 4000 zł brutto, są to jednak tylko podejrzenia.

Katarzyna Dowbor nie zrezygnowała z pracy. "Jestem babcią zapracowaną"

Prezenterka wciąż jest aktywna zawodowo. Prowadzi program "Nasz nowy dom", który od lat emitowany jest na antenie Polsatu. Pracuje w radiu, działa w internecie, prowadzi imprezy. Stara się też wspierać finansowo mamę. – Pomagam mamie, bo ma bardzo niską emeryturę, taką najniższą krajową, mimo dwóch fakultetów. Z bratem ją wspieramy, pomagamy, chcemy, żeby dobrze żyła – wyznała w rozmowie z pomponik.pl Katarzyna Dowbor. Emerytura nie jest jedynym źródłem dochodów, ale praca w wieku emerytalnym ma jednak swoje konsekwencje. Gwiazda ma bowiem mało czasu dla swoich wnucząt. – Jestem babcią zapracowaną. Babcią, która nie bardzo niestety ma czas dla wnuczek, przyznaję się bez bicia, bo jestem ciągle w trasie. Ale jeżeli tylko mam szansę spotkać się z moimi wnuczkami, które są cudowne, to bardzo się staram. Wtedy jestem babcią rozpieszczającą. Na wszystko im pozwalam – przyznała w jednym z wywiadów.

 
Więcej o: