Jaką liczbę widzisz? Zagadka podzieliła internautów. Nie jest taka prosta jak się wydaje

Popularna zagadka na Twitterze podzieliła internautów. Użytkownik udostępnił zdjęcie, gdzie widać czarno-białe kręgi, a w środku znajdujące się cyfry. Wydaje się to dość zaskakujące, ale nie wszyscy widzą to samo.

Quizy i zagadki obrazkowe są w sieci coraz popularniejsze. Wszyscy pamiętamy dyskusję dotyczącą koloru sukienki. Na Twitterze jeden z użytkowników wstawił obrazek, który podzielił internautów. Osoby pytane o to, co widzą na obrazku, udzielały różnych odpowiedzi.

Zobacz wideo Makaron na miarę mistrzów

Popularna zagadka na Twitterze. Jaką liczbę widzisz?

Użytkownik posługujący się nickiem Benonwine wstawił na profil obrazek z czarno-białymi okręgami. W środku znalazło się kilka cyfr. Wydawałoby się, że każdy, kto spojrzy na zdjęcie, udzieli takiej samej odpowiedzi, jednak okazało się, że większość widzi na obrazku inną liczbę. Zdjęcie polubiło niemal 5 tysięcy osób, a w komentarzach rozgorzała dyskusja.

45283… Gdzie jest haczyk? Czy powinienem umówić się do okulisty?
3452839, ale cyfry te widzę tylko, kiedy pomniejszę zdjęcie.
Ja widzę 45283, ale patrząc na inne odpowiedzi, widzę, że inni dostrzegają coś innego. Ja nie mogę więcej dojrzeć.
Zgaduję, że liczby, które widzisz, zależą od twojej 'wrażliwości na kontrast' (różnej od tego, jakie mierzy standardowe oko). Może być przetestowany przez optyka. Warto to zrobić, jeśli masz trudności, ponieważ może to wpłynąć na zdolność widzenia w nocy lub w deszczu, mgle itp.

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co jest na obrazku? Prawidłowa odpowiedź jest zaskakująca

Użytkownicy najczęściej dostrzegali liczbę 528, gdyż znajduje się ona w centrum obrazka. Jednak wystarczy się przyjrzeć, aby zobaczyć, że to nie wszystkie cyfry, jakie znajdują się na obrazku.

Prawdziwą odpowiedzią jest 3452839. Trudno dostrzec wszystkie cyfry, ponieważ kontrast zastosowany na obrazku utrudnia zobaczenie każdej z cyfr. Najbardziej dostrzegalne są elementy znajdujące się pośrodku okręgu, najtrudniej zaś elementy skrajne.

Więcej o: