Lisa Marie Presley i Michael Jackson poznali się, gdy miała 7 lat. Wzięli ślub w tajemnicy przed rodziną

Lisa Marie, córka Presleya w wieku 54 lat zmarła 12 stycznia, po nagłym zatrzymaniu akcji serca. Wiadomość przekazała jej matka. Jej życie było pełne zawirowań, szczególnie to uczuciowe. Czterokrotnie się rozwodziła, a jednym z jej wybranków był Michael Jackson.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Piosenkarka Lisa Marie Presley, jedyna córka Elvisa Presleya i Priscilli Presley, zmarła 12 stycznia, kilka godzin po tym, jak trafiła do szpitala, po nagłym zatrzymaniu akcji serca. Miała 54 lata. Zaledwie kilka dni wcześniej w towarzystwie matki pojawiła się na ceremonii rozdania Złotych Globów. Jej życie budziło zainteresowanie mediów oraz prasy od jej urodzenia. Świat z uwagą śledził każdy jej związek oraz rodzinne tragedie. Piosenkarka trzy lata temu pożegnała swojego syna. Również życie miłosne przyniosło Presley wiele rozczarowań, czterokrotnie wychodziła za mąż i się rozwodziła. Wiele kontrowersji i legend narosło wokół związku z Michaelem Jacksonem. Ich relacja nie przetrwała jednak próby czasu.

 
Zobacz wideo "Elvis". Niezwykły Austin Butler w pierwszym zwiastunie filmu o królu rock and rolla

Małgorzata PieńkowskaMałgorzata Pieńkowska pokonała raka. "Życie odczuwa się mocniej"

Lisa Marie Presley i Michael Jackson. Wielu twierdziło, że ich związek był namiętny, inni, że małżeństwo było przykrywką

Michael Jackson i Lisa Marie Presley zszokowali świat wiadomością o ich romansie w połowie lat 90. Król popu i córka Elvisa Presleya spotkali się na krótko w latach 70. na koncercie w Las Vegas, kiedy piosenkarka miała zaledwie siedem lat. Poznali się dopiero prawie dwie dekady później, podczas wspólnej kolację ze znajomym w Los Angeles. W momencie ich ponownego spotkania była żoną Danny'ego Keougha, z którym ma dwoje dzieci: Rileya i Benjamina. Jackson i Lisa Marie szybko się zaprzyjaźnili i często rozmawiali przez telefon, ale ich związek nie rozwinął się od razu.

 

Wspólne okoliczności, zbliżyły ich do siebie. Córka Presleya i Jackson wzięli ślub w tajemnicy?

Latem 1993 roku, piosenkarz został oskarżony o wykorzystywanie seksualne 13-letniego chłopca o imieniu Jordan Chandler, czemu stanowczo zaprzeczył. Zwrócił się do Lisy Marie o wsparcie w śledztwie. Zaraz po tym oświadczył się jej przez telefon, jeszcze w tym samym roku. Młoda para wybrała się w podróż do Vegas i na Florydę, po czym poleciała na Dominikanę, gdzie pobrali się w tajemnicy podczas spontanicznej ceremonii, zaledwie 20 dni po tym, czyli 26 maja 1994, jak Presley sfinalizowała rozwód. Nawet Priscilla Presley, matka Lisy Marie nie była świadoma ich zaślubin. Pomimo intensywnej chemii, jaką darzyli się w mediach, spali w oddzielnych sypialniach.

 

Wszystko, co dobre musi się skończyć. Michael i Lisa Marie rozstali się przez „różnice nie do pogodzenia"

Nowożeńcy obnosili się ze swoim związkiem w mediach. Jednak za zamkniętymi drzwiami walczyli, częściowo z powodu uzależnienia piosenkarza od środków przeciwbólowych, które przepisano mu dziesięć lat wcześniej na oparzenia drugiego stopnia, których doznał w pożarze na planie reklamy Pepsi. W 1995 roku związek Jacksona i Lisa Marie przeszedł do historii. Para powoływała się na „różnice nie do pogodzenia". Później ujawniono, że nie zgadzali się co do posiadania dzieci. On chciał je jak najszybciej, ona nie. 

 

Mimo rozstania Lisa Marie wyznała w mediach, że była „zdruzgotana" śmiercią Michaela Jacksona w 2009 roku.

Więcej o: