Jak rozjaśnić włosy, żeby ich nie zniszczyć? Z tym trikiem za 7 zł uzyskasz efekt jak u fryzjera

Jak rozjaśnić włosy? Zamiast wydawać krocie na wizytę u fryzjera, możesz zrobić to w domu. Poznaj genialny trik za niecałe 7 zł, który zapewni prawdziwy efekt "wow". Uzyskaj piękne refleksy bez narażania kosmyków na zniszczenia. Oto najlepsze triki na jaśniejszą fryzurę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Po rozjaśnianiu włosy często stają się suche, słabe i łamliwe. Jak tego uniknąć? Wystarczy, że skorzystasz z tych trików, a w bezpieczny sposób zmienisz kolor kosmyków w domowych warunkach. Poznaj najlepsze sposoby na efekt pięknych refleksów we fryzurze.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak rozjaśnić włosy w domu? Zrobisz to za niecałe 7 zł

Jednym z najlepszych produktów na rozjaśnienie włosów jest rumianek. Płukanka z kwiatu w szybki i bezpieczny sposób odświeży fryzurę i nada jej pięknych refleksów. Przy regularnym stosowaniu domowego kosmetyku, szybko zauważysz efekty. Jak przygotować ten specyfik? Na wstępie zalej kilka saszetek rumianku gorącą wodą. Poczekaj, aż napar ostygnie. Wymyj włosy i od razu przepłucz je miksturą. Jeśli chcesz wzmocnić efekt wywaru, wystaw kosmyki na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu rozjaśnisz fryzurę nawet o kilka tonów. 

Rozjaśnij włosy w domowych warunkach. Potrzebne produkty znajdziesz w kuchni

Kolejnym sposobem na rozjaśnienie włosów jest użycie mieszanki soku z cytryny oraz miodu. Słodki przysmak nada pasemkom pięknego, bursztynowego odcieniu, natomiast owoc zadba o ich zdrowie, a także przyczyni się do zmiany koloru. Przygotuj prosty napar, dodając sok z połówki cytrusa do szklanki ciepłej wody i rozpuszczając w nim łyżkę miodu. Tak przyrządzony specyfik rozlej na włosach. Poczekaj, aż kosmyki całkowicie wyschną, po czym ponownie je wymyj. Pamiętaj o użyciu szamponu. Dzięki niemu usuniesz resztki mikstury.

Więcej o: