Tak wygląda najpiękniejsza kobieta na świecie. Znamy idealne proporcje według naukowców!

Jakiś czas temu, jednej z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie zostało nadane miano "najpiękniejszej kobiety". Chirurg plastyczny gwiazd obliczył, że to właśnie jej wymiary oraz proporcje są najbardziej zbliżone do ideału. O kogo chodziło?

Nie jest niczym odkrywczym, że piękno to pojęcia względne. Jednak dziedzina, jaką jest matematyka, stanowiła czoło nawet tej skomplikowanej kwestii. Niedawno Dr Julian de Silva będący chirurgiem plastycznym gwiazd, dokonał zestawienia twarzy, które dzięki specjalnym badaniom naukowym określić można było "najpiękniejszymi". W tym celu wykorzystał on matematyczny podział wyznaczający dawane reguły piękna w malarstwie, czyli tzw. złotą proporcję. Która z pań uplasowała się na pierwszym miejscu?  

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bella Hadid posiadaczką idealnej twarzy! Bezsprzecznie wygrała na liście

Doktor Julian De Silva do swojego badania wykorzystał specjalnie techniki mapowania do nakreślania planu operacja i naszkicowania potencjalnych, nowych rysów, pacjenta, które będą jak najbardziej naturalne. W tym też celu zestawia je ze starożytnymi ideałami piękna, niegdyś wyznaczającymi reguły w architekturze i malarstwie. Po ukończeniu wspomnianej pracy badawczej wyłonił dziesięć najpiękniejszych kobiet na świecie, których twarze najbliższe są ideałowi. Na pierwszy miejscu uplasowała się amerykańska modelka — Bella Hadid! 

23-letnia Bella Hadid z ogólną oceną 94,35 proc. najbardziej zbliżyła się do greckiego ideału piękna i bezsprzecznie wygrała na tej liście. Jej broda osiągnęła notę 99,7 proc., kształt niemal perfekcyjny.

– wyjawił chirurg.

Bella HadidBella Hadid Shutterstock.com

Zobacz wideo Kobiece piękno w najlepszym wydaniu

Siostra Belli Hadid poza najpiękniejszą dziesiątką! Kto jeszcze znalazł się na liście? 

23-letnia Bella Hadid znalazła się na pierwszym miejscu sporządzonej przez Dr Julian De Silva listy najpiękniejszych kobiet na świecie. Z ogólną oceną 94,35 proc. bezsprzecznie pokonała konkurencję. Jak podkreślił chirurg, to właśnie ten wynik okazał się wyniki najbardziej zbliżonym do greckiego ideału piękna. Co ciekawsze, siostra Belli — Gigi Hadid, która również jest modelką, nie znalazła się w tym zestawieniu nawet w pierwszej dziesiątce. 

Kogo jeszcze mogliśmy zobaczyć na liście pań zbliżonych do starożytnego ideału? Na drugim miejscu z wynikiem 92,44 proc. znalazła się 38-letnia gwiazda pop Beyoncé, na trzecim 34-letnia aktorka Amber Heard, na czwartym 27-letnia piosenkarka Ariana Grande, a na piątym pracująca w tej samej branży 30-letnia Taylor Swift. Całą listę z wynikiem 89,99 proc. zamknęła 27-letnia modelka Cara Delevingne. 

Więcej o: