Ma rozmiar 100GG i jej piersi nie przestają rosnąć. "Ramiączka od stanika rozcinają mi skórę"

Wzrost piersi jest normalną częścią okresu dojrzewania. Czasami jednak zdarza się, że biust osiągnie rozmiar 100 GG i nie przestaje rosnąć. Tak właśnie jest w przypadku pewnej Brytyjki, która już w wieku 14 lat, potrzebowała stanika 85E.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Amanda Nchoma na co dzień pracuje w call center i mieszka w Little Hulton w Manchesterze. 19-latka chętnie prezentuje swój biust w dopasowanych topkach i sukienkach z głębokim dekoltem. Jednak wcale nie oznacza to, że nie ma on swoich wad. Amanda, szacuje, że wydała ok. 500 funtów na znalezienie pasujących staników, ponieważ większość popularnych sklepów nie ma staników w jej rozmiarze.

 
Zobacz wideo Nie lubisz, gdy ramiączka stanika wystają ci spod bluzki? Wystarczy ten jeden trik

Katarzyna Cichopek pokazała figurę w stroju sportowym. Tylko spójrzcie na ten brzuch! (zdjęcie ilustracyjne) Cichopek podzieliła fanów włosami. "Zniszczone jak Polska przez PIS"

Amanda nosi rozmiar 100 GG i ma blizny po ramiączkach biustonosza ze względu na ciężar jej piersi

Amanda już jako nastolatka mierzyła się z nieprzychylnymi komentarzami od rówieśników w jej kierunku. Była nawet posądzana o powiększenie piersi, gdy miała zaledwie 14 lat, nosząc miseczkę 85E. Oprócz radzenia sobie z bólem, jaki powoduje ciężar jej piersi, wychodząc w publiczne miejsca, stale jest poddawana "spojrzeniom". Posiadaczka dużego biustu musiała wydać setki funtów na bieliznę, zanim znalazła taką, która faktycznie na nią pasuje. Większość sklepów na głównych ulicach czy w galeriach handlowych nie posiada w swoim asortymencie rozmiaru 100 GG. Biustonosz dla Amandy musi być specjalnie przystosowany, tak, aby mógł udźwignąć ciężar jej piersi. W rozmowie z The Sun zdradza, co jest dla niej wyjątkowym utrapieniem.

Głównym problemem, jaki mam z nimi, są moje ramiona. Kiedy noszę stanik, ramiączka wbijają się ze względu na ich ciężar i rozcinają skórę i zostawiają blizny.

Z czasem 19-latka poczuła się bardziej komfortowo ze swoimi piersiami. Obecnie woli nie zakładać stanika, z uwagi na ból podczas jego noszenia. Nastolatka wyznaje, że podczas brania kąpieli musi się myć w określony sposób, tak aby pod piersiami nie doszło do podrażnień.

 

Jej biust nie przestaje rosnąć. Amanda cierpi na rzadkie schorzenie

19-latka cierpi na gigantomastię, czyli przerost piersi. Schorzenie polega na rozroście tkanki gruczołowej i tłuszczowej piersi do rozmiarów, które ze względów estetycznych, ale również i z uwagi na duży ciężar piersi utrudniają, codzienne funkcjonowanie. Jest ona diagnozowana, gdy masa pojedynczej piersi przekracza 2,5 kg. Amanda przyznała, że jeśli jej piersi będą nadal rosły, być może będzie musiała pójść pod nóż i poddać się redukcji piersi. W Wielkiej Brytanii zabieg zmniejszenia piersi jest refundowany w przypadku wystąpienia wskazań.

 
Więcej o: