Jedziesz taksówką i masz obawy? Policjantka zwraca uwagę na jeden szczegół: "Nie zastanawiaj się"

- Pamiętaj, na każdym etapie przejazdu możesz zrezygnować z usługi przewozu. W razie zagrożenia nie zastanawiaj się, zatelefonuj pod numer alarmowy 112 - informują policjantki zaangażowane w kampanię "Świadomość".
Zobacz wideo Sandra Kubicka pokazała swoją przedmakijażową pielęgnację:

Coraz więcej z nas rezygnuje z zamawiania taksówek na rzecz przejazdów zamawianych przez aplikację. Taka opcja jest zazwyczaj znacznie tańsza, a czas oczekiwania na kierowcę wynosi zaledwie kilka minut. Niestety coraz częściej mówi się o problemach z bezpieczeństwem w trakcie takich przejazdów. W ostatnim czasie nagłośniono kilka bulwersujących przypadków molestowania kobiet przez kierowców współpracujących z firmami oferującymi transport samochodowy. Dlatego też Komenda Stołeczna Policji ruszyła z kampanią społeczną "Świadomość", w której przypomina o najważniejszych kwestiach, o jakich należy pamiętać, wsiadając do taksówki.

- Zadaniem kampanii jest przede wszystkim świadomość zagrożeń, które w znacznym stopniu mogą ograniczyć występowanie sytuacji niebezpiecznych w trakcie korzystania z przejazdów "na aplikację" - poinformował nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

 

"Na każdym etapie przejazdu możesz zrezygnować z usługi"

W ramach kampanii powstał film, w którym policjantki z oddziału prewencji wymieniły najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Podstawa to sprawdzenie, czy auto ma właściwe oznakowanie. Warto też upewnić się, czy zabiera nas ten sam samochód, co wskazany wcześniej w aplikacji. Natomiast po wejściu do auta, sprawdźmy profil kierowcy. - Nie zapomnij sprawdzić, czy kierowca jest tym samym, co wskazany w aplikacji - mówi jedna z policjantek.  

W czasie jazdy możemy też poprosić o zmniejszenie temperatury, która może wywołać senność. Poza tym warto lekko uchylić szybę. Policjantki przypominają też o tym, że nie musimy odpowiadać na pytania kierowcy. - Przez cały czas możesz rozmawiać ze znajomą - wskazuje jedna z policjantek.

Co więcej, warto też udostępnić trasę przejazdu zaufanej osobie. W razie jakichś wątpliwości będzie ona mogła szybko zareagować. - Pamiętaj, na każdym etapie przejazdu możesz zrezygnować z usługi przewozu. W razie zagrożenia nie zastanawiaj się, zatelefonuj pod numer alarmowy 112 - informują policjantki. 

 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

 

Więcej o: