Jak wyczyścić pralkę? Nie zapominaj o uszczelkach. Domowy spray w mig usunie pleśń

Po praniu twoje ubrania brzydko pachną? To może być oznaka, że w pralce znajduje się pleśń. Jeśli nie widzimy jej w bębnie, warto sprawdzić zakamarki takie jak uszczelki. To w tym miejscu pleśń gromadzi się najczęściej. Jak się jej pozbyć? Istnieje sprawdzony domowy sposób.

Kiedy w pralce pojawiła się pleśń, powinniśmy szybko reagować. Pleśń rozwija się szybko i często powraca. Aby uporać się z tym problemem, warto zastosować naturalne sposoby do walki z pleśnią. Sprawdzają się one równie dobrze, jak drogie płyny ze sklepu.

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Pleśń w pralce. Nie potrzebujesz drogich specyfików

Wszyscy wiemy, że sprzęty codziennego użytku należy regularnie czyścić. Nie zawsze musimy używać drogich środków. Pralka jest urządzeniem, które przez większość czasu pozostaje wilgotne. Takie środowisko sprzyja rozwojowi pleśni. Warto pamiętać o wietrzeniu pralki po każdym praniu. Jednak co zrobić, kiedy w uszczelkach naszej pralki znaleźliśmy pleśń? Istnieje skuteczny domowy sposób na walkę z nią za pomocą olejku herbacianego.

Niewiele osób wie, że olejek herbaciany ma wyjątkowe właściwości – odkaża, leczy i usuwa pleśń. To jeden z najcenniejszych olejków roślinnych. Z powodzeniem można go stosować zewnętrznie, jak i doustnie. Olejek przyspiesza gojenie ran, oczyszcza pory i leczy opryszczkę. Działa antyseptycznie, przeciwdziała rozwojowi bakterii, wirusów i zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić uszczelki w pralce? Domowy spray z olejkiem herbacianym

Do przygotowania domowego sprayu czyszczącego potrzebujemy

  • 2 łyżeczki olejku herbacianego
  • 2 szklanki wody
  • łyżeczkę spirytusu

Mieszankę należy przelać do butelki z atomizerem, a następnie spryskać uszczelki w pralce. Po odczekaniu kilku minut miejsca należy przetrzeć suchą ściereczką.

Więcej o: