Widzisz takie zachowanie u fryzjera? Uciekaj! Ten błąd stylisty może skończyć się tragedią

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że znalezienie odpowiedniego fryzjera, który potraktuje nasze włosy dokładnie tak, jakbyśmy tego chciały, może graniczyć z cudem. Pomimo faktu, że salony fryzjerskie znajdują się praktycznie na każdym rogu, dobry stylista fryzur to rzadkość. Na co szczególnie powinnyśmy zwrócić uwagę?

Czy wiedziałaś, że już pierwsze chwili spędzone w salonie fryzjerskim mogą podpowiedzieć nam, czy na pewno trafiłyśmy do dobrego stylisty fryzur? Dlatego, zanim usiądziesz na fotelu i zrelaksowana oddasz się w ręce fryzjera, warto zwrócić uwagę na parę szczegółów. Pamiętaj, że niewiele trzeba, aby przyjemna wizyta u specjalisty przeobraziła się w prawdziwy koszmar. Podpowiadamy, jak uniknąć złych doświadczeń i wybrać specjalistę, który odpowiednio zadba o nasze włosy! 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na co warto zwrócić uwagę w salonie? O tym warto pamiętać!

Przed oddaniem się w ręce fryzjera warto, abyś zwróciła uwagę na parę rzeczy! 

  • jak wygląda wybrany salon fryzjerski? 

Chociaż mówi się, że książki nie powinno się oceniać po okładce, to bardzo często już sam wygląd salonu fryzjerskiego może zdradzić nam sporo na temat poziomu świadczonych tam usług. Zaraz po wejściu do wybranego zakładu zwrócić uwagę przede wszystkim na panującą tam czystość — zarówno pomieszczenia, jak i sprzętu, którym posługuje się fryzjer. Porządek może świadczyć o dobrej organizacji pracowników, zaś wystrój miejsca o ich poczuciu estetyki. 

  • jakich produktów używają fryzjerzy?

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że kosmetyki używane przez pracowników salonu fryzjerskiego mogą w znaczącym stopniu zdeterminować efekt pracy stylistów. Dlatego przychodząc do salonu, zwróć uwagę, jakich szamponów oraz odżywek używają pracujący tam fryzjerzy podczas mycia głowy klientek, a także jakie preparaty do stylizacji wykorzystują. Bardzo ważne jest, aby kosmetyki indywidualnie dopasować odpowiednio do każdej klientki. Stosowane tam środki nie powinny być przede wszystkim zbyt mocne. 

Zobacz wideo Dorota Szelągowska wspomina tragiczną wizytę u fryzjera
  • czy przed rozpoczęciem pracy z włosami fryzjer przeprowadził z tobą wywiad? 

Zaraz po przybyciu do salonu fryzjerskiego warto sprawdzić, czy stylista od samego początku jest zainteresowany twoimi potrzebami. W wielu zakładach często jako pierwszy element wizyty wykonywane jest mycie głowy. To zdecydowanie błąd! Zanim fryzjer rozpocznie pracę z włosami, powinien on ocenić ich kondycję oraz porozmawiać z klientką o jej potrzebach. Dlaczego? Takiej obserwacji trudno dokonać jest na mokrych włosach. Jeżeli więc pracownik salonu nie przeprowadzi z tobą na początku wywiadu, porządnie zastanów się nad kontynuowaniem wizyty.

Więcej o: