Jak szybko wysuszyć pranie zimą? Wrzuć to do pralki i uruchom wirowanie. Będziesz zaskoczona efektem

Suszenie prania w mieszkaniu, zwłaszcza zimą, nie należy do łatwych zadań. Okazuje się, że istnieją proste patenty, które je ułatwią i znacznie przyspieszą proces suszenia.

Suszenie prania zimą sprawia kłopot wielu osobom, zwłaszcza gdy na zewnątrz panują niskie temperatury, a metraż mieszkania jest niewielki. Długie i częste przebywanie wśród zawilgoconych ubrań może się negatywnie odbić na zdrowiu, jednak to niejedyny problem. Częstym zjawiskiem jest pojawianie się trudnej do usunięcia pleśni i grzyba na ścianach, czy sufitach. Gdy nie mamy wydzielonego pomieszczenia do suszenia ani suszarki bębnowej, z pomocą mogą przyjść proste triki. Nic nie kosztują, a dzięki nim ubrania szybko staną się suche. Oto co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak szybko wysuszyć pranie? Wrzuć to do bębna, a znacznie przyspieszysz proces

Ciekawym i prostym sposobem, dzięki któremu pranie po wyjęciu z pralki będzie o wiele mniej mokre, jest wrzucenie do bębna piłeczki tenisowej. Metoda ma na celu zapobieganie gromadzenia się wilgoci na tkaninach. Jeśli nie masz w domu piłeczki, możesz zastąpić ją kulką zwiniętych skarpetek.

Oprócz tego do pralki można włożyć chłonny ręcznik. Wystarczy, że po zakończeniu cyklu prania wyjmiesz z bębna połowę ubrań, włożysz do środka materiał i włączysz wirowanie na najwyższych obrotach. Zadanie możesz później powtórzyć wykorzystując drugą połowę prania i kolejny suchy ręcznik.

Pamiętaj, że powyższe metody nie powinny być stosowane na delikatnych ubraniach z naturalnych tkanin, które mogą ulec uszkodzeniu.

Anna LewandowskaLewandowska eksponuje brzuch. Pokazała też sypialnię w willi wartej 20 mln

Co zrobić, żeby pranie szybko wyschło? Niezawodne patenty, które wspomogą suszenie

W trosce o zdrowie warto stosować patenty przyspieszające suszenie ubrań. Oprócz wrzucenia do bębna pralki piłeczki tenisowej czy ręcznika istnieje też wiele innych metod, które są warte codziennego stosowania.

  1. Rozłóż w pomieszczeniu produkty pochłaniające nadmiar wilgoci. Dzięki nim podczas suszenia prania na stojaku możesz zapobiec osiadaniu wody na ścianach.
  2. Susz pranie w ciągu dnia, gdy domownicy wyszli z domu. Dzięki temu nie odczujesz negatywnego skutku oddziaływania wilgoci na organizm.
  3. Nie wieszaj prania gęsto. Zachowanie odstępu na stojaku sprawi, że powietrze będzie mogło swobodniej krążyć, a przez to wilgoć szybciej się ulotni.

Liście lauroweWrzuć do pralki liść laurowy. Dzięki temu uporasz się z pewnym problemem

Więcej o: