Lekarz radzi, by robić to zawsze po seksie. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko infekcji

W wielu związkach, po odbyciu stosunku, pary jeszcze przez długi czas nie wychodzą z łóżka. Według lekarza to poważny błąd. Zwłaszcza w stosunkowo "świeżych" relacjach. Według specjalistów panie po każdym zbliżeniu powinny wykonać jedną ważną czynność. Jak się okazuje, w ten sposób mogą uniknąć infekcji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Po stosunku pary zwykle poświęcają jeszcze chwilę na czułości. Wspólne przytulanie i zasypianie po upojnej nocy potrafi być niezwykle miłe, jednak tym samym groźne dla zdrowia. Kobiety są ostrzegane przez lekarza: każdy seks powinien być skwitowany wizytą w toalecie. W ten sposób można zadbać o swoje zdrowie.

Zobacz wideo Czy seks jest ważną częścią życia?

Po stosunku od razu idź do toalety. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko infekcji

Pójście do toalety zaraz po stosunku nie powinno być w żaden sposób wstydliwe. To naturalny proces, dzięki któremu kobiety w dużym stopniu mogą zmniejszyć ryzyko infekcji pęcherza. Niestety, panie często boją się tego, jak na taką "wycieczkę" zareaguje partner. Choć większość mężczyzn nie ma nic przeciwko temu.

Co więcej, oddawanie moczu bezpośrednio po seksie jest zdrowe dla kobiet. Są one bardziej narażone na infekcje i choroby pęcherza niż panowie. Dzięki wizycie w toalecie niedługo po stosunku mogą zminimalizować szanse pojawienia się nieprzyjemności związanych z układem moczowym.

Dlaczego oddawanie moczu po seksie jest zdrowe? To całkowicie naturalny proces

Jak donosi Nicole Sochacki-Wójcicka, znana w internecie jako Mama Ginekolog, oddawanie moczu zaraz po seksie niesie same korzyści. Dzięki temu panie są w stanie naturalnie oczyścić organizm z patogenów przekazywanych im przez mężczyzn. 

Podczas stosunku płciowego, bakterie z okolicy odbytu i krocza kobiety oraz bakterie z ciała mężczyzny, zostają jakby "wepchane" do cewki moczowej kobiety. (...) Gdy partnerzy współżyją ze sobą wiele lat, kobieta staje się odporna na bakterie, które "sprezentuje" jej partner podczas stosunku. Dlatego choroba ta występuje głównie w nowych związkach.

Strumień moczu wypycha nagromadzone w cewce bakterie, minimalizując ryzyko infekcji. Jest to naturalny sposób, pozwalający oczyścić nabłonek tak dokładnie, jak to możliwe. Z tego powodu kobiety, zwłaszcza w nowych związkach, powinny pamiętać o tej zasadzie i dbać o zdrowie układu moczowego.

Więcej o: