Zanurz drewniane łyżki we wrzątku. Prosty trik, o którym warto pamiętać raz w miesiącu

Drewniane łyżki służą nam do gotowania niemal codziennie. Podczas mieszania nie uszkadzają dna garnka, dlatego cieszą się dużą popularnością. Nie każdy jednak wie, jak o nie dbać. Okazuje się, że istnieje szybki sposób na zlikwidowanie osiadających na łyżkach bakterii.

Jak pozbyć się bakterii z drewnianych łyżek? Praktycznie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne jest dokładne i regularne czyszczenie sprzętów używanych do gotowania. Okazuje się, że zwykłe mycie wodą z detergentem nie wystarczy, by w pełni wyczyścić drewniane łyżki. Z tego względu warto poświęcić im nieco większą uwagę. Na szczęście istnieje prosty trik, który pomoże skutecznie usunąć zabrudzenia. Zastosowany raz w miesiącu wystarczy, by łyżki były czyste i zdezynfekowane.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Włóż drewniane łyżki do wrzątku. Szybko pozbędziesz się bakterii

Tiktokerka Jessica Haizman w jednym z opublikowanych filmików pokazała swoją metodę na czyszczenie drewnianych łyżek. Nagranie ma już ponad 1.4 mln wyświetleń. Kobieta włożyła łyżki do pojemnika wypełnionego wrzącą wodą i pozostawiła na dwie godziny. Po tym czasie okazało się, że z narzędzi zeszło sporo brudu, oleju i innych płynów, które podczas gotowania potraw wchłonęło drewno. Uzyskany efekt nie byłby taki sam, jeśli wyczyszczono by łyżki zwykłym detergentem. 

Metodę warto stosować co najmniej raz w miesiącu, a po wszystkim dokładnie wysuszyć łyżki i zaimpregnować je olejem mineralnym dopuszczonym do kontaktu z żywnością. Dzięki temu narzędzia posłużą jeszcze przez wiele lat.

Jak czyścić drewniane akcesoria kuchenne? Dzięki tym metodom posłużą o wiele dłużej

Istnieją też inne sposoby, dzięki którym czyszczenie drewnianych akcesoriów kuchennych będzie o wiele łatwiejsze.

  1. Usuwanie plam po barwiących przyprawach, np. curry — Posyp przedmiot gruboziarnistą solą i pocieraj go energicznie połową cytryny. Po wszystkim umyj drewno wodą i przetrzyj je do sucha delikatną ściereczką. Jeśli plamy wciąż będą widoczne, działanie możesz powtórzyć.
  2. Mieszanka szklanki octu i łyżki miodu — Kiedy mikstura będzie gotowa, nałóż ją wacikiem lub płatkiem kosmetycznym na przedmiot. Pocieraj, aż drewno będzie czyste, a następnie umyj je wodą i osusz.
Więcej o: