Jak podlewać pelargonie? Wlej ten napar do kwiatów, a pięknie zakwitną

Pielęgnacja pelargonii nie jest szczególnie wymagająca. Istnieje jednak kilka sprawdzonych trików, dzięki którym kwiaty pięknie zakwitną. Jak właściwie zadbać o te rośliny? Oto sprawdzone sposoby na zdrowe i bujne uprawy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak właściwie zadbać o pelargonie? Właściwe podlewanie jest kluczem do pięknych i zdrowych kwiatów. Poznaj zasady, dzięki którym rośliny zachwycą każdego z gości. 

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Jak podlewać pelargonie? Wlej ten napar do kwiatów, a pięknie zakwitną

Podlewanie pelargonii w dużym stopniu zależy od pory roku i temperatury powietrza. Atmosfera w dużym stopniu wpływa na potrzeby roślin, dlatego warto znać odpowiedni sposób ich nawadniania w każdych warunkach. Latem kwiaty potrzebują największej ilości płynów. W tym okresie często je podlewaj. Postaraj się zadbać o to, aby ziemia, w której są zasadzone, była stale wilgotna. Możesz korzystać ze zwykłej kranówki. W trakcie chłodniejszych pór roku nie musisz podlewać rośliny tak często.

Pamiętaj o tym, aby latem co najmniej raz w tygodniu wzbogacać pielęgnacje pelargonii o nawóz do kwiatów kwitnących. Możesz także skorzystać z domowego środka, który wspomoże rozwój roślin. Jednym z najlepszych sposobów na bujne i zdrowe pelargonie, jest użycie wywaru z pokrzywy. Zalej około kilograma świeżych roślin dziesięcioma litrami wody. Zamknij mieszankę w beczce, a po tygodniu otrzymasz skuteczny i sprawdzony nawóz. Używaj go tak, jak preparatu kupionego w sklepie - co najmniej raz na siedem dni.

Pelargonia afrykańska - pielęgnacja. Jak właściwie zadbać o ten gatunek?

Ten gatunek pelargonii wymaga umiarkowanego podlewania. Hodując ją w doniczce, warto czekać, aż ziemia, w której zasadzona jest roślina, lekko przeschnie. Nadmiar wody jest w tym przypadku bardziej szkodliwy niż jej brak. Pamiętaj także, aby nie zalewać bryły korzeniowej - w ten sposób możesz zaszkodzić kwiatom.

Więcej o: