Wymieszaj z wodą i zalej norę. Ten sposób na kreta za 2 zł jest niezawodny

Jak pozbyć się kreta szybko i tanio? Te niewielkie stworzenia bywają prawdziwym utrapieniem każdego ogrodnika, a ich przegonienie bywa nie lada wyzwaniem. Na szczęście istnieją proste i naturalne sposoby za grosze, dzięki którym zapomnisz o ich obecności.

Choć krety niewątpliwie bywają uciążliwe, przede wszystkim są pożytecznymi stworzeniami, do tego pod ścisłą ochroną. Z tego powodu należy pamiętać, że ich "pozbycie się" powinno polegać tylko i wyłącznie na przegonieniu lub odstraszeniu. Poznaj skuteczne i niedrogie triki na to, jak zniechęcić kreta do odwiedzin twojego ogrodu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Jak pozbyć się kreta szybko i ekologicznie? Rozcieńcz kilka kropli octu w wodzie i wlej do kretowiska

Do skutecznych sposobów na zniechęcenie kreta do pozostania w naszym ogrodzie należą odstraszacze. Najpopularniejszy zrobisz z zaledwie dwóch składników, które znajdziesz w kuchni. Wystarczy, że w wodzie rozcieńczysz ocet w proporcjach 1:10, powstały roztwór wlejesz do kretowiska, a następnie je zakopiesz. Powtarzaj czynność przez kilka dni, aż pozbędziesz się wszystkich kopców. Dlaczego należy robić to stopniowo, a nie od razu? Chodzi o to, by pozostawić kretowi drogę ucieczki.

Jak pozbyć się kreta i zniechęcić go do zamieszkania w naszym ogrodzie? Postaw na zapachy, które go drażnią

Mimo że kret bardzo słabo widzi, jego węch jest niezwykle czuły. Posadź w ogrodzie rośliny, których zapachy go drażnią, a z pewnością w nim nie zamieszka. To nie tylko dobry sposób na wypędzenie szkodnika, ale także zapobieganie jego pojawieniu się. Pomogą ci w tym:

  • czarny bez,
  • komosa,
  • czosnek,
  • narcyz,
  • bazylia,
  • aksamitek.

Krety unikają także kontaktu z naturalnymi wrogami. Wrzuć do wykopanych korytarzy kilka ludzkich włosów zebranych ze szczotki lub sierść kota bądź psa, a czym prędzej ucieknie.

Więcej o: