Kontrowersyjny strój Rosjanki w finale Miss Universe. Internauci przyznali jej wymowny tytuł

Za nami 71. finał wyborów Miss Universe. Zwyciężyła Amerykanka R'Bonney Gabriel, ale nie o niej mówi się w mediach. Uwagę przykuła Rosjanka Anna Linnikova, która wzbudziła wiele kontrowersji strojem, w jakim się zaprezentowała. Internauci nadali jej osobliwy przydomek.

Drugie miejsce w konkursie Miss Universe zajęła Amanda Dudamel z Wenezueli, a na trzecim miejscu uplasowała się Andreína Martínez pochodząca z Dominikany. Jednak w Internecie mówi się głównie o Rosjance. Anna Linnikova wystąpiła w czerwonym płaszczu. Stylizacja wielu osobom przywiodła na myśl krew przelaną na Ukrainie.

Zobacz wideo Sandra Kubicka ocenia swoje stylizacje

Skandal w finale Miss Universe. Strój Rosjanki przypomina o wojnie w Ukrainie

Niestety 71. konkurs Miss Universe zakończył się wielkim skandalem związanym z Rosjanką Anną Linnikovą. Zdaniem komentujących ze względu na atak Rosji na Ukrainę kobieta nie powinna być dopuszczona do międzynarodowego konkursu.

Anna Linnikova miała na sobie kreację przygotowaną we współpracy z Państwowym Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu. Zaprezentowała się w wysadzanej kamieniami złotej sukni. Na ramionach zarzucony miała krwistoczerwony płaszcz, a na głowie koronę symbolizującą rosyjski imperializm. Korona przypomina o potędze Rosji nad innymi krajami oraz dążeniach Putina do przejęcia kontroli nad terytorium Ukrainy. Czerwony płaszcz był zdecydowanie nie na miejscu i wiele osób widzi w nim nawiązanie do przelanej na wojnie krwi Ukraińców. Anna Linnikova została przez internautów określona mianem "Miss Ludobójstwa".

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Międzynarodowy skandal. "Hańba terrorystom z Rosji"

Głos w sprawie zabrała między innymi dziennikarka "Dzień dobry TVN" Anna Kalczyńska. Na profilu na Instagramie zamieściła zdjęcie Anny Linnikovej na gruzach zniszczonej Ukrainy. Zdjęcie opatrzyła podpisem:

Ta bezczelna panienka to Anna Linnikova, kandydatka rosji w konkursie @missuniverse zaprezentowała się w rosyjskim stroju imperialnym właśnie w dniu, w którym jej rodacy - mordercy wystrzelili w imieniu kraju, z którego jest taka dumna, rakiety, które zabiły co najmniej 35 niewinnych cywilów w ukraińskim Dnieprze. Hańba terrorystom z Rosji. Nie pokazujcie nam swoich imperialnych sukni, spływających niewinną krwią. Wracajcie podziwiać je w swoich kazamatach, u nas nie macie czego szukać.
 

Oburzenia nie kryją również inni dziennikarze i osoby ze świata mediów. Ukraiński dziennikarz Ostap Yarysh na swoim Twitterze napisał:

Poczuj różnicę - Ukraina podczas wyborów Miss Universe: kostium symbolizujący walkę Ukrainy o wolność. Rosja podczas wyborów Miss Universe: strój, który ucieleśnia Imperium Rosyjskie
Więcej o: