"Milionerzy". Odpowiedzi na te pytania były warte milion złotych. Pamiętacie wszystkie?

W historii polskiej edycji programu "Milionerzy" pytania za milion padły już 24 razy (30 licząc odcinki specjalne). Po raz pierwszy zadano je w 2000 roku, po raz ostatni w 2022. Pamiętacie, jak brzmiały?

"Milionerzy" od lat są jednym z najpopularniejszych teleturniejów w Polsce. Emitowany na antenie TVP program cieszy się ogromną popularnością. Uczestnicy liczą na główną wygraną, jednak nie jest to takie proste. W ciągu 24 lat od premiery pierwszego odcinka teleturnieju pytanie za milion padło jedynie 30 razy, w tym kilka podczas odcinków specjalnych m.in. z udziałem gwiazd. Główną wygraną zdobyto zaledwie... 5 razy. Pamiętacie zwycięskie pytania i bylibyście w stanie na nie odpowiedzieć?

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Milionerzy". Pytanie za milion, które padło po raz pierwszy

Pierwsze pytanie za milion w historii polskiej edycji "Milionerów" Hubert Urbański zadał 21 października 2000 roku. Pochodzący z Gliwic anestezjolog nie był jednak w stanie udzielić poprawnej odpowiedzi na pytanie "Skąd pochodzi Conan Barbarzyńca?" i postanowił zrezygnować, odchodząc z gwarantowaną wygraną w wysokości 500 tys. złotych. Już po rezygnacji z dalszej gry przyznał, że obstawiłby Cimmerię (a więc poprawną odpowiedź). Na pierwszy milion uczestnicy i fani musieli jednak długo czekać. Pierwszą główną wygraną w polskich "Milionerach" udało się zdobyć 28 marca 2010 roku, w 662. odcinku programu. Jak brzmiało pytanie?

Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil? A: na kornecie B: na akordeonie C: na djembe D: na ksylofonie

Pochodzący ze Szczecina pan Krzysztof udzielił poprawnej odpowiedzi, czyli na akordeonie i tym samym stał się pierwszym uczestnikiem programu "Milionerzy", który zdobył milion złotych.

"Milionerzy". Te odpowiedzi były warte milion złotych

Kolejna odpowiedź za milion złotych została udzielona 21 marca 2018 roku. Pani Maria, emerytowana nauczycielka, odpowiedziała poprawnie na pytanie:

Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121? A: 12 321 B: 1 234 321 C: 111 111 111 D: 123 454 321

Odpowiedź brzmiała "1 234 321". Trzecią zwyciężczynią była pani Katarzyna, która 14 marca 2019 roku prawidłowo odpowiedziała na pytanie o tajemnice różańca.

Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest: A: wniebowzięcie matki Bożej B: zmartwychwstanie Jezusa C: śmierć Jezusa na krzyżu D: zesłanie Ducha Świętego

Jaka była prawidłowa odpowiedź? Oczywiście, śmierć Jezusa na Krzyżu. Kolejny, czwarty raz, milion złotych w "Milionerach" udało się zdobyć panu Jackowi, który w 1158. odcinku z 23 września 2021 roku odpowiedział na pytanie:

Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie? A: 1 stycznia 1000 roku B: 1 stycznia 1001 roku C: 1 stycznia 2000 roku D: 1 stycznia 2001 roku

Udzielona odpowiedź B okazała się prawidłową. Ostatnim uczestnikiem polskiej edycji programu, który poprawnie odpowiedział na pytanie za milion, był pan Tomasz. 19 września 2022 roku zmagał się z pytaniem o historię muzyki.

Kto w połowie XIX w. skomponował słynną 'Modlitwę dziewicy', utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii? A: Franciszek Liszt z Raiding B: Edward Grieg z Bergen C: Robert Schumann z Zwickau D: Tekla Bądarzewska z Mławy

Pan Tomasz wiedział, że chodzi o Teklę Bądarzewską i dzięki temu stał się piątym zwycięzcą polskiej edycji programu "Milionerzy".

 
Więcej o: