Jak wyczyścić toster? Namocz i włóż do środka, a brud zejdzie bez szorowania. "To jest genialne"

Czyszczenie opiekacza do kanapek z przypaleń może się okazać nie lada wyzwaniem. Na szczęście istnieje prosty trik, który pozwoli usunąć zabrudzenia bez konieczności szorowania. Co ważne, dzięki metodzie nie dojdzie do porysowania powierzchni. Sprawdź, co należy zrobić.

Kanapki z opiekacza smakują praktycznie każdemu, dlatego cieszą się ogromną popularnością. Wiele kłopotów przysparza jednak późniejsze czyszczenie urządzenia. Mało kto wie, jak skutecznie oczyścić sprzęt z przypalonego pieczywa, sera i innych dodatków, nie rysując jednocześnie powierzchni. Okazuje się, że istnieje skuteczny sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Trójkątne tosty z serem bez tostera

Jak wyczyścić opiekacz do kanapek? Namocz w wodzie i włóż do środka, a brud zejdzie bez szorowania

Użytkowniczka TikToka publikująca nagrania pod nazwą @karina2you w jednym z filmików pokazała swój sposób na czyszczenie opiekacza do kanapek. Kobieta namoczyła obficie wodą ręczniki papierowe, rozłożyła je równomiernie w rozgrzanym opiekaczu i zamknęła urządzenie. Gdy otworzyła je ponownie, okazało się, że brud zszedł bez konieczności szorowania i osiadł na ręcznikach, a urządzenie zostało skutecznie wyczyszczone. Dla lepszego efektu można zmoczyć ręczniki w roztworze wody i octu w proporcjach 1:1.

Nagranie zaledwie w tydzień po publikacji zyskało ponad 3,7 mln wyświetleń. Internauci w komentarzach pochwalili metodę zastosowaną przez tiktokerkę.

Muszę to wypróbować.
Perfekcyjne.
Mega!
Właśnie rozważałam, żeby to wypróbować, dziękuję!
To jest genialne.

Podczas stosowania metody należy pamiętać, by zachować ostrożność i się nie poparzyć. Bardzo ważne jest też odłączenie nagrzanego opiekacza od prądu jeszcze przed wyłożeniem w środku ręczników.

Jak wyczyścić toster w środku? Dzięki tym trikom szybko pozbędziesz się brudu

Istnieją też inne metody, które pozwolą skutecznie wyczyścić toster, a także zapobiegną powstawaniu uciążliwych do usunięcia zabrudzeń i rys na powierzchni urządzenia.

  1. Usuwaj zabrudzenia przy pomocy drewnianej łyżki — Zeskrobuj je najlepiej wtedy, gdy nie zdążyły jeszcze zastygnąć na urządzeniu. Pamiętaj, by nie wykorzystywać do skrobania przedmiotów wykonanych z metalu, które mogą porysować powierzchnię.
  2. Wyłóż wnętrze opiekacza papierem do pieczenia, a następnie połóż na nim kanapki — Metoda sprawi, że wszelkie zabrudzenia z podgrzewanego jedzenia nie trafią na powierzchnię urządzenia. Po wszystkim wystarczy zdjąć papier i wyrzucić go do kosza.
Więcej o: