Kosztuje tylko 4 zł, a na wągry działa jak odkurzacz. Wystarczy jeden produkt, by pozbyć się zaskórników

Wągry to nieestetyczne, czarne kropki, które najczęściej pojawiają się na nosie. By się ich pozbyć, najczęściej udajemy się do specjalisty. Okazuje się, że istnieje inny, prosty sposób. Zrób domową maseczkę na wągry i zapomnij o czarnych kropkach.

Wągry, nazywane również zaskórnikami, to malutkie, czarne kropki, które najczęściej pojawiają się na nosie i dookoła niego, a także na czole czy brodzie. Powstają z kilku powodów, najczęściej jednak wiąże się to z zatkaniem porów poprzez martwy naskórek, sebum lub zanieczyszczenia — zarówno z powietrza, jak i makijażu. Przyczyną może być też nieodpowiednia pielęgnacja, a dokładniej nieprawidłowe oczyszczanie, nawilżanie czy ochrona cery. Do ich powstawania przyczynia się także stres, zła dieta czy problemy hormonalne. Jak się ich pozbyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Domowe spa. Co nałożyć pod maseczkę w płacie, żeby pielęgnacja była bardziej efektywna?

Co zrobić, aby wągry nie powstawały? Kluczem jest pielęgnacja

Wągry powstają z powodu zanieczyszczeń, które osadzają się na twarzy i nosie, dlatego najistotniejszym krokiem w walce z nimi powinno być regularne i dokładne oczyszczanie cery. Najlepiej rób to rano i wieczorem oraz np. po wzmożonym treningu. By nie podrażnić skóry, stosuj łagodny, nietłusty środek czyszczący dopasowany do potrzeb twojej buzi. Do pielęgnacji wprowadź także regularne, cotygodniowe peelingi, które nie podrażniają, oraz solidną dawkę nawilżenia. Nigdy nie zasypiaj bez dokładnego zmycia makijażu.

Domowa maseczka na wągry. Do jej wykonania potrzebujesz tylko dwóch produktów

Prostym sposobem na pozbycie się wągrów jest domowa maseczka peel off z dwóch produktów. Wystarczy, że do małej miseczki wsypiesz dwie łyżki żelatyny, którą następnie zalejesz dwoma łyżkami wody. W kolejnym kroku umieść miseczkę w kąpieli wodnej i poczekaj, aż żelatyna zupełnie się rozpuści. Gdy ostygnie, gęstą papkę nałóż na miejsca z wągrami, potrzymaj ok. 15 minut, aż wyschnie, a potem jednym zdecydowanym ruchem zdejmij. W podobny sposób wykonasz maseczki na bazie węgla aktywnego. Pamiętaj jednak, by nie korzystać z nich, jeśli twoja cera jest wrażliwa i skłonna do podrażnień. 

Więcej o: