Dosyp pół łyżeczki do tulipanów. Niezawodny trik, aby uratować opadające kwiaty

Jak uratować zwiędłe tulipany? Jest na to kilka banalnie prostych sposobów. Co najważniejsze, nie musimy wydawać pieniędzy na specjalne odżywki do kwiatów. Niezbędne produkty mam pod ręką.

Jak przedłużyć żywotność tulipanów w wazonie? Przede wszystkim warto zacząć od przycięcia łodyg tuż po otrzymaniu bukietu lub przyniesieniu go do domu. Należy ok. 3 cm obciąć ostrym nożem pod kątem 45 stopni. Sprawi to, że kwiaty będą pobierały więcej wody. Są jeszcze inne triki, które warto znać. Kosztują grosze, a zapewnią zachwycający efekt. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Dlaczego tulipany opadły? Wpływ mogły mieć niekorzystne warunki

Po przycięciu łodyg należy zapewnić tulipanom odpowiednie miejsce. Są to kwiaty, które nie lubią bezpośrednich promieni słonecznych oraz dużo ciepła. Najlepiej ustawić je z dala od okna i z pewnością nie na parapecie przy kaloryferze. Wręcz przeciwnie delikatny chłód może sprawić, że będą świeże dłużej. 

Ponadto warto usunąć z łodyg dolne liście, ponieważ zbyt długo zanurzone w wodzie, mogą zacząć gnić. Doprowadzi to zaś do rozwoju bakterii, a tym samym szybszego więdnięcia. Należy zatem pamiętać też o codziennej wymianie wody w wazonie. 

Co zrobić, żeby tulipany nie zwiędły? Dodaj do nich cukier

Jednym z najpopularniejszych i niezawodnych trików na oklapnięte tulipany jest cukier. Wystarczy dodać do wody pół łyżeczki, a zadziała on lepiej niż odżywka czy nawóz. Są również inne sposoby, które mogą pomóc. Nie zapłacimy za nie krocie, a dzięki nim tulipany będą dłużej stanowiły ozdobę domu. 

  • wrzuć 1 grosz do wazonu - miedziana moneta zahamuje rozwój bakterii i pleśni, 
  • wlej kieliszek wódki do wody - bukiet zachowa świeżość na dłuższy czas. 
Więcej o: