Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi? 5 sposobów na szybszy internet bez wzywania fachowca

Zdarza się, że Wi-Fi czasem szwankuje. Szczególnie gdy mieszkamy w dużym domu, router może gubić zasięg. Podpowiadamy kilka prostych sztuczek, jak poradzić sobie z tym problemem.

Na poprawny sygnał Wi-Fi może mieć wpływ wiele czynników. Na szczęście istnieje kilka szybkich trików, które pomogą nam usprawnić działanie naszej sieci bez użycia specjalistycznej wiedzy.

Zobacz wideo Dlaczego komunikacja przez internet nie zastąpi tej twarzą w twarz?

Słaby zasięg Wi-Fi? Miejsce, gdzie znajduje się router ma znaczenie

Niedostateczny sygnał Wi-Fi może przysporzyć wielu problemów. W dzisiejszych czasach wiele osób pracuje z domu, więc dobrze działający internet to podstawa. Wpływ na przepływ sygnału w domu ma: grubość ścian, kondygnacje, odległość urządzenia (komputera lub telefonu) od routera. Jeśli chcemy poprawić jakość sygnału routera, nie musimy od razu wzywać fachowców. Podpowiadamy, jak zrobić to samodzielnie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak poprawić sygnał Wi-Fi? Podpowiadamy

  • Odsuń przedmioty od routera. To ważne, ponieważ wszystkie rzeczy, które znajdują się pomiędzy routerem a urządzeniem, z którego korzystamy, osłabiają sygnał. Zasięg zmniejszają: beton, metalowe przedmioty i telefony komórkowe, kuchenka mikrofalowa, drewno i cegła. Pamiętajmy, aby nie umieszczać routera obok okna ani w zamkniętej szafce.
  • Anteny powinny być nakierowane ku górze. W innym wypadku nasz sygnał będzie słabszy, niż byśmy chcieli. To dzięki antenie router łapie zasięg i jeśli prędkość internetu jest zbyt słaba, warto sprawdzić, czy jest odpowiednio ustawiona. Jeśli urządzenie posiada antenę wewnętrzną, pamiętajmy, że nie jest ona zbyt mocna. W takiej sytuacji warto kupić drugą – zewnętrzną.
  • Folia aluminiowa wzmocni sygnał. Owiń ją wokół kartonu, a potem połóż na ścianie routera. Sygnał powinien się poprawić, bo dzięki odbiciu od folii zwiększy prędkość.
  • Postaw router na półce. Urządzenie przesyła sygnał od góry do dołu, więc umieszczenie go wyżej sprawi, że sygnał będzie lepiej przekazywany.
Więcej o: