Wsyp do pralki łyżeczkę cukru. Tania i banalna metoda rozwiąże uciążliwy problem

Cukier jest produktem, który praktycznie każdy z nas ma w swojej kuchni. Okazuje się, że nie musi być tylko dodatkiem do potraw. Mało kto wie, że świetnie sprawdzi się też w praniu. Sprawdź, co się stanie, gdy wsypiesz do pralki łyżeczkę cukru. Efekt z pewnością cię zaskoczy.

Pranie nie powinno ograniczać się tylko do włożenia ubrań do pralki i nastawienia programu. Warto dbać o wygląd materiałów i stosować triki, które pomogą zachować ich pierwotny wygląd, a także zapobiegną niszczeniu oraz blaknięciu. Chociaż spożywanie dużych ilości cukru może mieć negatywny wpływ na zdrowie, przyniesie zaskakujące efekty, jeśli doda się go do prania. Sprawdź, na czym polega ten prosty, tani, domowy trik.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak uniknąć zbrylania cukru? Kluczem odpowiednie przechowywanie

Co daje dodanie cukru do prania? Metoda przyniesie spektakularne efekty

Ceny sklepowych produktów do prania są wysokie, dlatego wielu ludzi coraz częściej decyduje się na powrót do tańszych, domowych metod, które z powodzeniem stosowały nasze babcie i prababcie. Choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, cukier dodany do prania zadziała jak naturalny odświeżacz koloru. Ze względu na swoje właściwości zapobiegnie blaknięciu tkanin oraz wydobędzie ich naturalne barwy. Stosując go regularnie, szybko zapomnisz o barwnikach do tkanin. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę, to by przed podjęciem działań posegregować ubrania kolorami.

Wsyp do pralki łyżeczkę cukru. Efekt przerośnie twoje oczekiwania

Jeśli zauważysz, że twoje ulubione ubrania nie zachwycają kolorami tak, jak chwilę po zakupie, wypróbuj działanie cukru. Wydobywanie barw z ubrań możesz przeprowadzić na dwa sposoby.

  1. Wsyp łyżeczkę cukru do dozownika pralki podczas trybu płukania. Jeśli w pralce jest dużo ubrań, możesz wsypać nieco więcej.
  2. Zanurz ubrania w roztworze cukru i wody i pozostaw je na kilka godzin. Po tym czasie wypierz je w pralce standardowym sposobem.

Cukier dodany do prania to sposób uniwersalny, który pozwoli sporo zaoszczędzić, ponieważ można stosować go zarówno na ubraniach jasnych, jak i kolorowych oraz ciemnych.

Więcej o: