Ginekolożka zdradziła, o co proszą mężczyźni na porodówce. "Nigdy bym tego nie zrobiła. Chodzi o etykę"

Czym jest "szew dla męża"? Ginekolożka publikująca filmiki na TikToku, @mamadoctorjones, opowiedziała o nietypowej prośbie, jaką zdarza jej się słyszeć po porodzie od partnerów kobiet. W komentarzach zawrzało. "Jeśli mój mąż tak powie, wezmę rozwód".

Ginekolożka publikująca na TikToku nagrania pod nazwą @mamadoctorjones podzieliła się z obserwatorami tym, co zdarza jej się słyszeć po porodzie od towarzyszących kobietom partnerów. Wiele pań postanowiło wyrazić w komentarzach swoją opinię oraz podzielić się własnymi przeżyciami z porodówki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Narodziny wcześniaka. Czy matka może dotknąć takiego dziecka po porodzie?

Ginekolożka powiedziała, o co proszą mężczyźni po porodzie. Lekarka powiedziała, że czyn jest nieetyczny

"Szew dla męża", "ścieg męża", "szew mężowski". Zakładanie dodatkowego szwu kobiecie po porodzie i nacięciu krocza, który miałby w późniejszym czasie sprawić przyjemność seksualną mężczyźnie, nie ma w Polsce oficjalnej nazwy. 

Popularna ginekolożka @mamadoctorjones w jednym z filmików na TikToku odegrała krótką scenkę sytuacyjną ukazującą problem. Zdarza się, że po nacięciu krocza u kobiety mężczyźni wprost proszą lekarzy, by podczas zszywania rany dodali partnerce dodatkowy szew, tak, by po wygojeniu jej pochwa była ciaśniejsza. 

Ginekolożka pod koniec nagrania stwierdziła, że podejmowanie się takich czynów leży w sferze etyki lekarskiej. - Nigdy bym tego nie zrobiła i nikt nigdy nie powinien zmieniać rozmiaru wejścia do pochwy podczas zszywania rany poporodowej. Chodzi o etykę.

Kobiety wyraziły sprzeciw i podzieliły się swoimi historiami. "Czy istnieją podstawy do pozwania o błąd w sztuce?"

Wiele komentarzy internautek pod filmikiem pokazało, że problem zakładania dodatkowego "szwu dla męża" jest powszechny i często dzieje się bez ich zgody czy wiedzy. Kobiety solidarnie stwierdziły, że takie czyny nie powinny mieć miejsca i mogą się źle odbić na ich zdrowiu i komforcie, a w późniejszym czasie konieczna może być operacja przywracająca zewnętrzne narządy płciowe do stanu przed porodem i nacięciem krocza.

Czy istnieją podstawy do pozwania o błąd w sztuce, jeśli odbywa się to bez zgody?
Gdybym urodziła dziecko, a mój partner tak powiedział, nie byłby już moim partnerem.
Jeśli mój mąż tak powie, wezmę rozwód.
Wyjaśniłam mojemu narzeczonemu, czym jest 'szew dla męża', a on wyglądał na przerażonego.
Mój lekarz zrobił to bez pytania mnie i puścił oko do mojego męża. 'Ten się tacie spodoba!' Mój mąż był wściekły. Musiałam przejść operację, aby to naprawić.
Moja najlepsza przyjaciółka miała zrobiony 'szew dla męża' bez żadnej informacji. Dowiedziała się dopiero 9 miesięcy później, kiedy seks ciągle sprawiał jej ból.
Miałam taki zrobiony. Później musiałam przejść perineoplastykę, by cofnąć szew, ponieważ nie mogłam nawet użyć tamponu.
Więcej o: