Cztery składniki, których warto szukać w kosmetykach. Poznaj ekret pięknej cery, który odmłodzi skórę

W dzisiejszych czasach reklamy bombardują nas informacjami o kosmetykach, które rzekomo mogą zdziałać cuda. Istnieją jednak cztery najczęściej stosowane aktywne składniki, które warto znać i szukać na etykietach. Mają ogromny wpływ na naszą skórę.

Retinol, ceramidy, peptydy i wyciągi z grzybów. Z pewnością każdy słyszał przynajmniej jedną z tych nazw. Co one oznaczają i jaki wpływ mają te składniki na naszą skórę? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Niezastąpione kosmetyki, które odejmą ci lat. Patrycja Dobrzeniecka: "Nawet 15 lat mniej"

Ceramidy. Tworzą na skórze warstwę ochronną

Zadaniem ceramidów jest wypełnianie przestrzeni między komórkami w warstwie naskórka. Kiedy nasza skóra traci wodę, naskórek jest mniej nawilżony, a skóra robi się sucha. Stosowanie kosmetyków z ceramidami pomoże odbudować, odżywić skórę i utworzyć warstwę ochronną. Obniżony poziom ceramidów objawia się: szarością, łuszczeniem się naskórka, spadkiem elastyczności i tendencją do powstawania zmarszczek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Retinol. Witamina młodości

To podstawowa forma witaminy A, która odpowiada za stymulację komórek do odnowy. Nie bez powodu nazywany jest witaminą młodości. Świetnie nadaje się do skóry dojrzałej – wygładza ją, rozjaśnia i pomaga w stanach zapalnych. Stosowanie kosmetyków z retinolem sprawia, że procesy starzenia zachodzą wolniej.

Peptydy. Wygładzają zmarszczki

Peptydy to białka zbudowane z aminokwasów. To podstawowy element, który bierze udział w wielu procesach fizjologicznych. Stosowany w pielęgnacji skóry dojrzałej, skłonnej do zmarszczek i pozbawionej elastyczności. Działają przeciwstarzeniowo. Występują w naszym organizmie naturalnie, jednak z wiekiem ich produkcja się zmniejsza.

Wyciągi z grzybów. Nowy trend w kosmetyce

Wyciągi z grzybów to między innymi Tremella czy Reishi. Odpowiadają za nawilżenie skóry, gładkość i nadają sprężystości. Reishi działa przeciwzapalnie i śietnie radzi sobie z przebarwieniami skóry. Tremella zaś określany jest jako naturalny zamiennik botoksu. Wygładza zmarszczki i wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe.

Więcej o: