Masz na dłoni nietypową linię? To pierścień Salomona. Ludzie, którzy go posiadają to wybrańcy

Umiejętne odczytanie linii papilarnych może zdradzić kilka ciekawostek na temat człowieka. Tajemniczymi znakami na dłoni oraz ich interpretacją ludzie zajmowali się już w starożytności. Do najbardziej intrygujących w swoim znaczeniu zalicza się pierścień Salomona. Gdzie go znaleźć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chiromancja, czyli wróżenie z dłoni rozwijała się od wielu tysięcy lat. Istnieje kilka szczególnych znaków na dłoni oraz linii, takich jak: życia, serca oraz głowy, ale to właśnie pierścień Salomona jest najbardziej znaczący w tej grupie.

Zobacz wideo Uchodzisz za osobę kulturalną czy raczej roszczeniową? Prawda może cię zaskoczyć!

Co to jest chiromancja i do czego służy? Umiejętność odczytywania znaków na dłoni

Chiromancja to analiza dłoni, linii dłoni, grzbietów i odcisków palców znana już w starożytności. Czasami linie łączą się w niezwykły sposób, jak pierścień Salomona. Nie jest to jednak znak używany do przewidywania przyszłości, lecz wierzono, że może on zdradzić prawdę na temat człowieka posiadającego ten znak na dłoni.

Pierścień Salomona. Tę linię na dłoni mają nieliczni

W chiromancji cienka zakrzywiona linia pod palcem serdecznym nazywana jest pierścieniem Salomona. Jest mała i ma półokrągły kształt, nigdy nie jest prosty. Często widoczna jest na dłoni jedynie w jakiejś części, lub jedynie kilka jego słabych linii. Jedna wyraźna i głęboka linia występuje zdecydowanie najrzadziej.

Pierścień ma symbolizować wiedzę i mądrość, wytrwałość oraz rozsądne rozumowanie. Palec wskazujący reprezentuje naszą samoocenę, autorytet, moc, ego i przywództwo. Osoba posiadająca taką linię na dłoni charakteryzuje się opiekuńczą postawą z mniejszym skupieniem na własnych potrzebach oraz niebywałą intuicją. Ponadto nie sposób ich zwieść, gdyż mają umiejętność odróżniania prawdy od fałszu u ludzi. W przeszłości posiadaczy pierścienia Salomona posądzano nawet o czary. Obecność znaku należy jednak traktować jedynie jako wyjątkowy szczegół, od którego nie powinniśmy uzależniać swoich życiowych decyzji.

Więcej o: