Wsyp do doniczki i przykryj ziemią. Wydaj 5 zł, a rośliny ci się odwdzięczą bujnymi liśćmi

Kwiaty potrzebują odpowiednich składników odżywczych, aby zdrowo się rozwijać. Są to m.in. fosfor, potas czy wapń. Wszystkie te elementy znajdziesz w domowym nawozie, który kosztuje niecałe 5 złotych. Dosyp go do doniczki i przykryj ziemią, a twoje kwiaty bujnie rozkwitną.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak odpowiednio zadbać o rośliny doniczkowe? Przede wszystkim należy pamiętać o dostarczaniu im odpowiednich składników i minerałów. Aby kwiaty rozwijały się zdrowo, zainwestuj kilka złotych w sprawdzony nawóz prosto z kuchennej szafki. 

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Zadbaj o rośliny doniczkowe. Skrobia ziemniaczana to idealny tani nawóz 

Jednym z najlepszych domowych nawozów do roślin jest skrobia ziemniaczana. Proszek jest bogaty w składniki niezbędne do rozwoju kwiatów. Fosfor, potas i wapń - te wszystkie elementy znajdziesz w tym produkcie. Co więcej, pudełko skrobi wystarczy na bardzo długo. Do nawożenia roślin należy użyć jednej łyżeczki proszku co tydzień. Nie dość, że dzięki niemu twoje kwiaty bujnie zakwitną, to w dodatku sporo oszczędzisz w porównaniu z innymi nawozami. Dobrą alternatywą dla chemicznego środka jest skrobia kukurydziana. Produkt ma prawie identyczne właściwości, jednak kosztuje nieco więcej. Pozostaje więc zadać jedno pytanie: jak właściwie korzystać z tego sposobu?

Jak nawozić rośliny skrobią? Ten sposób jest banalnie prosty

Na samym początku rozluźnij ziemię, w której znajduje się roślina, bądź sadzonka. W pierwszym przypadku uważaj, aby nie naruszyć systemu korzeniowego. Usuń około 1,5 cm wierzchniej powierzchni podłoża, po czym wsyp w jej miejsce łyżeczkę skrobi ziemniaczanej. Następnie dodaj zabraną wcześniej ziemię i dokładnie przemieszaj ją z proszkiem. Wszystko przysyp świeżą ziemią. To bardzo ważny krok. Jeśli o nim zapomnisz, w doniczce może pojawić się pleśń. 

Więcej o: