Koniec uporczywego szorowania. Produkt, który skutecznie usunie osad z kamienia. Kosztuje tylko 5 zł

Osadzający się kamień bywa prawdziwym utrapieniem. Znajdziemy go w czajniku, na kranach oraz w muszli klozetowej. Do usunięcia możemy zastosować specjalne płyny lub mleczka. Istnieje jednak domowy sposób z wykorzystaniem produktu, który kosztuje niecałe 5 zł.

Twarda woda sprzyja kamiennemu osadowi. Nieestetyczny nalot tworzy się dzięki podwyższonej obecności soli wapnia, manganu, żelaza i magnezu. Wszystkie te związki znajdują się w twardej wodzie. Jak usunąć kamień? Przedstawiamy domowy sposób bez użycia środków chemicznych.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Zalewanie toalety chlorem nie wystarczy. W jakich miejscach osadza się kamień?

Muszla klozetowa bywa siedliskiem wielu bakterii. Regularne czyszczenie toalety nie tylko usunie zarazki, ale również zapobiegnie gromadzeniu się kamienia. Najczęściej osadza się on na dnie i w miejscach, gdzie ścieka woda. Tworzy brzydkie ślady, które są trudne do wyczyszczenia. Niestety nie wystarczy regularne zalewanie toalety środkiem zawierającym chlor. Z pomocą przychodzi ocet spirytusowy. Ten produkt większość z nas posiada w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej za pomocą octu? To banalnie proste

Ocet to uniwersalny produkt. Świetnie poradzi sobie z usunięciem osadu z kamienia w toalecie. Zanim przystąpimy do czyszczenia muszli klozetowej, należy usunąć wodę znajdującą się w środku za pomocą butelki lub pojemnika. Ocet nie powinien być gorący, lecz lekko podgrzany, wówczas jego właściwości czyszczące są silniejsze. Wlej go do sedesu, a jeśli chcesz usunąć osady z kamienia znajdujące się na kołnierzu, namocz papierowe ręczniki i połóż w zabrudzonych miejscach. Pozostaw toaletę na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Rankiem usuń ręczniki, a wnętrze muszli wyczyść szczotką klozetową. Na koniec spuść wodę.

Więcej o: